• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9°

Çanakkale Eğitim-İş Şube Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Eleştiriye tahammül edemeyenlerce ihbar sonucu gözaltına aldırılıp sorgulanan Çanakkale Demokrat gezetesi sahibi gazeteci İlhan KAYA’ya yapılan bu anti-demokratik uygulamayı ve .......

Çanakkale Eğitim-İş Şube Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Eleştiriye tahammül edemeyenlerce ihbar sonucu gözaltına aldırılıp sorgulanan Çanakkale Demokrat gezetesi sahibi gazeteci İlhan KAYA’ya yapılan bu anti-demokratik uygulamayı ve saldırıyı, Çanakkale Eğitim-İş Şubesi olarak şiddetle kınıyoruz” denildi.

 

Basına ve Kamuoyuna

 

          Geçtiğimiz günlerde “Çanakkale Demokrat” gazetesinin sahibi gazeteci İlhan KAYA, çanakkale öğretmenevinde oturduğu sırada AKP ve yöneticilerine ağır eleştirilerde bulunduğu gerekçesiyle, bu eleştirilere tahammül edemeyen Eğitim-Bir-Sen üyesi Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Önder Devrim GENÇ tarafından polise ihbar edilerek gözaltına alınmıştır.

          İhbarcılık, muhbirlik Çanakkale Öğretmenevinin bahçesini mesken tutmuşa benziyor.

Bu müdür yardımcısının kendisini öğretmenevinin sahibi gibi görmesi, istediğimi yaparım, insanları gizlice dinler, ihbar eder, istediğimi kovar, istediğime izin veririm mantığıyla hareket etmesi gerçekten siyasi kadrolaşmanın en kokuşmuş halidir. Oysa öğretmenevleri halkındır ve halka açıktır. Öğretmenevi müdür yardımcısı bu halkın ödediği vergilerle maaşını almaktadır. İşi muhbirlik değil, halka hizmet olmalıdır. Kaldı ki bu toplumda muhbircilere hangi gözle bakıldığı bilinmektedir.

          Çanakkale gibi barışın ve özgürlüğün kentine yakışmayan bu olay kirlenmişliğin ve siyasi yandaşlığın cüretkarlığını ortaya koymuştur. Bir gazeteciye “bu mekanda böyle konuşamazsın. S...tirgit” diye hitabeden öğretmenevi müdür yardımcısı Önder Devrim GENÇ derhal görevden alınmalıdır.

          Öğretmenevinin bahçesinde oturan birilerini gizlice dinlemek, ihbar etmek gibi davranışlar kamu görevlisi bir yöneticiye yakışmamaktadır.

          Eğitim-İş Çanakkale Şubesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Valiliğinin gereğini yaparak bu şahsı derhal görevden almaya davet ediyoruz.

          Eğitim-Bir-Senli öğretmenevi müdür yardımcısı Önder Devrim GENÇ’i cesareti varsa sendikasının son toplu görüşmelerde memurlara attığı kazığın hesabını sormaya çağırıyoruz.

          Eleştiriye tahammül edemeyenlerce ihbar sonucu gözaltına aldırılıp sorgulanan Çanakkale Demokrat gezetesi sahibi gazeteci İlhan KAYA’ya yapılan bu anti-demokratik uygulamayı ve saldırıyı, Çanakkale Eğitim-İş Şubesi olarak şiddetle kınıyoruz.

 

 

Çanakkale Eğitim-İş

Şube Yönetim KuruluPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
709 kez okundu

Yorumlar

Ağacın Çürüğü     25/08/2014 09:38

"Sayın muhbir vatandaş, sen bu yurdun çürümesinin başlangıcıydın ve sonu olacaksın. senin bol bol işlediğin yerde, hangi toplum olursa olsun, bir düşmanlıklar kargaşası çıkar. sayın muhbir vatandaş, sen bir ölçüsün. senin bir toplumda ölçülerden biri olman yıkımdır. sen oyunların en korkuncusun." Yaşar KEMAL
Murat BADEM