• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Çanakkale Demokrat Gazetesi’nin sahibi, gazeteci İlhan Kaya Çanakkale Öğretmenevi’nde oturduğu sırada Asayiş Şube ekipleri tarafından göz altına alındı. Gazeteci Kaya’nın hakkında AKP ve Devlet büyüklerine hakaret ettiği iddiasının olduğu öğrenildi

Çanakkale Demokrat Gazetesi’nin sahibi, gazeteci İlhan Kaya  Çanakkale Öğretmenevi’nde oturduğu sırada Asayiş Şube ekipleri tarafından göz altına alındı. Gazeteci Kaya’nın hakkında  AKP ve Devlet büyüklerine hakaret ettiği iddiasının olduğu öğrenildi. Olay nasıl gelişti?

 

Çanakkale Demokrat Gazetesi’nin Sahibi gazeteci İlhan Kaya sabah 10.45 sıralarında oturmakta olduğu Öğretmenevi bahçesinden hakkında yapılan bir şikayet üzerine Asayiş Şube ekipleri tarafından göz altına alındı.

Sabah 10.30 Çanakkale Öğretmenevi Bahçesinde oturan gazeteci İlhan Kaya’nın AKP ve devlet büyüklerine hakaret iddiası ile hakkında yapılan şikayete dayalı olarak merkez karakoluna götürülüp ifadesinin alındığı ve karşılıklı şikayetçi olunmasından sonra saat 13.00 sıralarında salındığı öğrenildi.

Olaydan sonra, açıklamada bulunan Çanakkale Demokrat Gazetesi Sahibi İlhan Kaya, “ Ben hemen hemen her sabah öğretmenevi bahçesine gidip otururum. Yine bu sabah gittim çayımı söylemeden bir telefon geldi. Telefon görüşmem bittikten sonra öğretmenevi müdürü ile  eğitimde müdür ve öğretmenlerin yer değiştirmeleri ile ilgili sohbet ediyordum. Bu sırada öğretmenevi müdür yardımcısı ve Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu Üyesi olan kişi söze girip bana ‘ devlet büyüklerine hakaret edemezsin. AKP’ye ve seçilmişlere karşı bu şekilde konuşamazsın. Ayrıca bu mekanda da konuşamazsın’ dedi. Ben de muhattabının kendisi olmadığını söyledim. Bunun üzerine bir daha buraya gelme şeklinde konuştu ve sıra ekip arabası geldi ve beni hakkında şikayet var deyip götürdüler” dedi.

İfadelerden sonra karşılıklı şikayetçi olduklarını ve saat 13.00’da salındığını belirten gazeteci İlhan Kaya eleştiri hakkını kullanmasının ‘hakaret’ olarak algılanmasına şaşırdığını söyledi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
2668 kez okundu

Yorumlar

konuşma mak     20/04/2017 20:36

Özgürlük ler ülkesinde değiliz de yargılanma ülkesinde yiz sanki en iyisi hiç konuşmayalım yoksa vay halimize
Misafir - ahmet