• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Çanakkale’nin değişik bölgelerinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri propagandaları kapsamında asılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan afişlerine kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından saldırılar düzenlendi.

 

BAŞBAKAN AFİŞLERİNE ÇİRKİN SALDIRI

Çanakkale’nin değişik bölgelerinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri propagandaları kapsamında asılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan afişlerine kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından saldırılar düzenlendi.

10 Ağustos Pazar günü yapılacak ve ilk defa halk tarafından Cumhurbaşkanının belirleneceği seçimlerden önce, gerek İl Seçim Kurulu’nun belirlediği billboardlara gerekse sempatizanları tarafından ev ve işyerlerine asılan Recep Tayyip Erdoğan’ın afişlere çeşitli şekillerde zarar verildi.

Çanakkale merkezde ve Kepez beldesinde bulunan bazı Billboardlardaki Recep Tayyip Erdoğan’ın afişlerin yırtıldığı gözlenirken, son olarak da Demircioğlu Caddesinde asılı bir afişe boya tabancaları ile saldırı düzenlendi. Gece sabaha karşı yapıldığı tahmin edilen saldırıda kırmızı boya kullanan saldırganların Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Çiçek’e ait işyerinin üzerine asılmış olan Recep Tayyip Erdoğan afişinin tamamına boya püskürttükten sonra kayıplara karıştı.

Sabah işyerini açmak için caddeye gelen Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Çiçek karşılaştığı manzara karşısında üzüntü ve şaşkınlığını gizleyemeyerek olayı polise ihbar etti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler geniş çaplı araştırma başlattı. Saldırıyı düzenleyen kişi ya da kişilerden şikayetçi olduğunu belirten Ahmet Çiçek “Demokrasilerde tepkiler bu şekilde olmamalıdır. Hangi aday olursa olsun hiçbir malzemeye ve asılan iş yerleri ya da evlere bu tarz saldırılar yapılmamalıdır. Tepkinin gösterileceği en doğru yer sandıktır. Benim yaptığım şahsi olarak bir destekleme tavrıdır ve demokratiktir. Ancak bu eylemler çok yanlıştır. Yapanlardan şikayetçiyim” dedi.

Haberin ayrıntıları: Çanakkale Objektif GazetesiPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
635 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın