• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9°

Türkiye’nin en batı noktası Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde ikamet eden 2 çocuk annesi Asiye Karakuş’un azmi okuyamamanın üzüntüsünü içinde taşıyan kadınlara örnek olacak cinsten. Kızıyla ilkokulu ardından ortaokulu bitiren Karakuş, üniversite sınav

Türkiye’nin en batı noktası Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde ikamet eden 2 çocuk annesi Asiye Karakuş’un azmi okuyamamanın üzüntüsünü içinde taşıyan kadınlara örnek olacak cinsten. Kızıyla ilkokulu ardından ortaokulu bitiren Karakuş, üniversite sınavına da oğluyla birlikte girecek.

Yıllar sonra okullu olan Türk ailelerine bir yenisi daha eklendi. Eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Türkiye’nin en batıdaki ilçesi Gökçeada’da ikamet eden 40 yaşındaki Asiye Karakuş’un eğitim aşkı ilçedeki tüm kadınlara örnek oldu. 1986 yılında İstanbul Fatih Kız Meslek Ortaokulu’nu ailesinin Gökçeada’ya yerleşmesi nedeniyle terk etmek zorunda kalan Asiye Karakuş, okul sevdasını içine gömerek eğitim hayatının zor şartlarda sürdüğü Gökçeada’ya yerleşti.


İYİ DERECEDEN MEZUN OLDU

Burada Davut Karakuş ile evlenip 2 çocuk sahibi olan Asiye Karakuş içinde kalan ukdesini yıllar sonra eşi ve ailesiyle paylaşarak okumak istediğini söyledi. Eşi Davut Karakuş ve babası Osman Aydınoğlu’nun destekleriyle yeniden kalem tutmaya başlayan genç anne, ilk iş olarak açık öğretim ortaokuluna kaydolarak ortaokul diploması aldı. Ardından açık liseye kaydını yaptıran Karakuş, derslerde kızı ve liseyi okuyan oğlundan yardım alarak bu yıl iyi dereceyle mezun oldu.

EN BÜYÜK RAKİBİ OĞLU

Eğitim aşkını daha da ileriye götürmeye hazırlanan Asiye Karakuş, şimdilerle liseden mezun olan herkesle aynı heyecanı taşıyor; Üniversite… Önümüzdeki yıl Yüksek Öğretim Sınavına Girecek olan Asiye Karakuş, bu sınava da önümüzdeki yıl liseden mezun olacak olan oğlu Saadettin Karakuş ile hazırlanıyor. Oğluyla aynı okulda sınava girmenin hayaliyle derslerine çalışan Asiye Karakuş’un en büyük rakibi oğlu, en büyük destekçileri ise ailesi… Azmiyle örnek olan Karakuş, ‘İstemek başarmanın yarısıdır’ mottosunun en güncel örneği…

 Haber: Çanakkale Objektif GazetesiPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
818 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın