• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Nurol Enerji gelen tepkilerden sonra termik santral girişiminden vazgeçtiğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bildirdi.Proje döneminde sesi soluğu çıkmayan AKP Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, bugün çevreye sahip çıktı.

 Nurol Enerji gelen tepkilerden sonra termik santral girişiminden vazgeçtiğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bildirdi.Proje döneminde sesi soluğu çıkmayan AKP Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, bugün çevreye sahip çıktı.

 

 

ÇANAKKALE’DE ÇİFTE BAYRAM

 

Çanakkale’de çevrecilerin, tarım sektörü ve turizm iş kolunun yoğun bir şekilde karşı çıktığı Ayvacık Babadere'ye bir enerji santrali kurmak için başlatılan süreç, Nurol Enerji’nin bu girişiminden vazgeçmesi sonucu durduruldu. Firma, bu talebinden vazgeçtiğine dair dilekçesini 11 Ekim Cuma günü  Çevre ve Şehirlik Bakanlığına verdi. Vazgeçme talebine dair dilekçe üzerine Bakanlık, Ayvacık'a enerji santrali yapılması için başlatılan süreci durdurdu.Babakale Termik Santralı sürecinin durdurulması Çanakkale’de sevinçle karşılandı.

  

 

TERMİK SANTRAL KURMAK İÇİN DOĞRU YER DEĞİL

 

Babadere Termik Santralı sürecinin sona ermesinin ardından ilk açıklamayı yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, büyüyen ve gelişen ülkemizin, enerjiye olan ihtiyacı her geçen gün arttığını belirterek “ Enerjide dışa bağımlı olduğumuz, enerji ithalatımızın dış ticaret açığımızın büyük bir bölümünü oluşturduğu bu nedenle de enerji üretimine çok büyük ihtiyacımızın olduğu bir gerçekliktir. Fakat özellikle Ayvacık yöremizin, termik santral kurmak için çok doğru bir yer olmadığı kanaatini tüm Çanakkale kamuoyu gibi biz de taşıyorduk. Ayvacık'ın tarihiyle, turizmiyle, doğal güzellikleriyle, tarımı ve hayvancılığıyla gündeme gelmesinin daha doğru olduğu kanaatindeyiz” dedi.

 

ÇANAKKALE KAMUOYU GİBİ BİZİ DE RAHATSIZ ETMİŞTİR

 

Konuyla ilgili yapıcı ve ikna edici çalışmaların yapıldığını söyleyen milletvekili Kaşdemir,“Çanakkale’de başka bir ilçede kurulu bulunan termik santrallerin hâlen faaliyette olduğu düşünüldüğünde, özellikle Ayvacık yöremizde bir termik santralin kurulacak olması, tüm Çanakkale kamuoyu gibi bizi de rahatsız etmiştir. Bu düşüncelerimizi İlgili makamlar nezdinde en üst düzeyde dile getirdik. Sonuç almaya yönelik, yapıcı ve ikna edici, Çanakkale ve Ülke menfaatlerini ön plana alan girişimler sonucunda ilgili firmanın bu talebinden vazgeçtiğine dair dilekçesinin 11.10.2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza verildiğini, sürecin de aynı gün Bakanlık tarafından durdurulduğunu Çanakkale kamuoyuyla paylaşıyorum” şeklinde konuştu. 1357 kez okundu

Yorumlar

seçim çalışması mı     16/10/2013 23:08

nurol şirketi akp yi şirin göstermek için bölgede satral projesi yapıyor da sonra da akp liler işi çözüyor gibi bir hava var sanki...
Misafir - tarih