• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

CHP'nin 37'inci İl Kongresi dün gerçekleşti. Merkez İlçe seçiminin tamamlanmasıyla tüm dikkatlerin çevrildiği, 524 delegeli il başkanlığı seçimi büyük bir heyecan ve coşkuyla yapıldı.

CHP'nin 37'inci İl Kongresi dün gerçekleşti. Merkez İlçe seçiminin tamamlanmasıyla tüm dikkatlerin çevrildiği, 524 delegeli il başkanlığı seçimi büyük bir heyecan ve coşkuyla yapıldı. Kıran kırana geçen seçimin sonucunu 4 delegenin oyu belirlerken, seçimin kazananı Metin Ümit Ural ve ekibi oldu. Ural'ı ilk tebrik eden isim ise rakibi İsmet Güneşhan oldu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından iktidara yürüyüş için birlik ve beraberlik mesajı verildi.

 

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37’inci olağan il kongresi, ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. İktidara yürüyüş mesajının verildiği kongrede coşku oldukça yüksekti. 524 delegenin bulunduğu kongrede oy kullanma işleminin ardından sayımlara geçildi. Nefeslerin tutulduğu, kongre salonundaki heyecanın üst düzeye çıktığı sayımın sonucunda 258 oy Metin Ümit Ural’a, 254 oy da İsmet Güneşhan’a çıktı. Seçimin sonuçlanmasının ardından Metin Ümit Ural’ı destekleyen partililer “Hak-Hukuk-Adalet” sloganı ile galibiyetlerini kutladılar. Seçim sonuçlarını alan İsmet Güneşhan, Metin Ümit Ural’ın yanına giderek tebrik etti ve parti içi birlik beraberlik mesajı verdi.

 

 

“Canla başla çalışacağız”

CHP İl Başkan Adayı İsmet Güneşhan, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yarışı kazanan yeni İl Başkanı Metin Ümit Ural’ı ve ekibini kutladı. Güneşhan, “Gayet demokratik bir yarış oldu. Bu yarışın sonunda örgütümüz Metin Ümit Ural arkadaşımıza, önümüzdeki iki yıl için görev verdi. Dolayısıyla kendisini ve tüm ekibini kutluyorum. Ben de bundan sonra, birlik ve beraberlik içinde partimizi iktidar yapmak için canla başla çalışacağız…” dedi.

 

CHP’mizi iktidara taşıyacağız

524 delegenin 258’inin oyunu olarak CHP’nin yeni İl Başkanı olan Metin Ümit Ural ise, CHP’yi iktidara taşımak için mücadele edeceklerini ifade ederek, “Çok değerli ailem; ‘ben’ değil ‘biz’ dedik, biz ne yapacağımızı söyledik ve hep birlikte bizler kazandık. Seçim sonucu öncelikle partimize, sonra Çanakkale’mize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. ‘Kucaklayacağız’ dedik, yarından itibaren kucaklamaya başlıyoruz, kucaklayarak, dayanışarak, birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek, CHP’mizi iktidara taşıyacağız” dedi.909 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın