• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

CHP'de "Gerekli Şartlar ve Koşullar oluşmadığı için!" Merkez ilçe kongresi yapılmıyor. Merkez İlçe Delegasyonunun oluşması konusunda yaşanan anlaşmazlıktan dolayı İl Başkanlığı Merkez İlçe Kongresi için tarih vermedi.

CHP'de "Gerekli Şartlar ve Koşullar oluşmadığı için!"  Merkez ilçe kongresi yapılmıyor. Merkez İlçe Delegasyonunun oluşması konusunda yaşanan anlaşmazlıktan dolayı İl Başkanlığı Merkez İlçe Kongresi için tarih vermedi. Son Sözü Genel Merkez Yönetim Kurul söyleyecek.

 

MERKEZ İLÇEDE UZLAŞAMADILAR

Çanakkale Aynalı Pazar Gazetesi’nin haberine göre; Kongreler sürecinde CHP'de Değişim grubu bölündü. Daha önce aynı tarafta olan; Genel Başkan Yardımcısı  Muharrem Erkek, Milletvekili Özgür Ceylan, İl Başkanı İsmet Güneşhan bir yanda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık bir yanda... Görüş ayrılıkları Merkez İlçe Kongresi öncesi patlak verdi. Tüm ilçe kongrelerinin tamamlandığı CHP'de sıra Merkez İlçe Kongresine gelince gün yüzüne çıkan krizde sorun İl kongre delegelerinin belirlenmesi konusunda oluştu. İl genelendin 523 , Merkez ilçede 183 delegenin yer aldığı Çanakkale CHP'de Milletvekili Özgür Ceylan, Belediye Bakanı Ülgür Gökhan ve Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık bir toplantı yaptı. Toplantıda uzlaşma sağlanamadı. Merkez İlçe kongresinin tarihini belirlemek üzerine yetki elinde olan İl Başkanlığı son günde de bir karar açıklamayınca yetki Genel Merkeze geçti. İl Başkanı İsmet Güneşhan, "Gerekli Şartlar ve Koşullar oluşmadığı için ! Merkez ilçe kongresi yapılmıyor" değerlendirmesini yaparak son sözü MYK'nın söyleyeceğini vurguladı.

"KONGRE YAPACAK KOŞULLAR OLUŞMADI"

 

Gerginliğini giderek tırmandığı CHP'de Merkez İlçe'nin 183 delegesinin belirlenmesi konusunda fikir ayrılıkları var. Bu konuda iki tarafta uzlaşmaya yanaşmıyor. Merkez İlçe Başkanı kendi listesindeki tüm il delegelerinin kendisinin belirlemesi konusunda ısrarcı. İl Başkanlığı ise ortak uzlaşmacı bir liste yapılmasını talep ediyor. Çanakkale CHP'de iki tarafında  verdiği iktidar mücadelesinde, daha önce uzlaşmanın sağlandığı ifade edilmişti. Buna göre İl Başkanlığında İsmet Güneşhan, Merkez İlçe'de ise Ali Uyanık tek aday olacaktı.

 

İddialara göre her iki tarafından karşı aday çıkartacağı söylense de, taraflar ısrarla bu iddiaların doğru olmadığını söylüyor. Şimdi Merkez İlçe kongresinin yapılmadan il kongresinin  yapılma olasılığı var. İl Başkanı İsmet Güneşhan, "Gerekli şartlar ve koşullar  oluştuğunda Merkez İlçe Kongresi yapılır. Yapılmaz diye bir şey  yok. Ama şu anada kadar bu koşullar oluşmadı" diyor. CHP'de yaşanan bu son gelişmeler  sonrası son sözü Genel Merkez Yönetim Kurulu söyleyecek. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu oldu. Genel merkezde parti yönetiminde önemli bir konumda bulunan Muharrem Erkek'in takınacağı tutum krizin çözülmesinde etkili olacak.

http://canakkaleaynalipazar.com/chp-de-merkez-ilce-gerilimi/17097/?fbclid=IwAR2h4EMxKpiIKopl08GduVkhIkePChzkK9O1QsEpobHJA_z43Urj90W20sg

 

 

 435 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın