• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Kirazlı Balaban’da 347 bin ağaç kesilirken susan AKP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek fidan dikim töreninde belediye başkanı ve çevrecilere seslendi “Nerdesiniz?”. Ölçek’e anında tepki geldi…

SÖZDE ÇEVRECİLER VE BELEDİYE BAŞKANI NEREDE?

AKP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçe fidan dikim törenine katılıp adına aldığı beş fidanı diktikten sonra yaptığı açıklamada “ Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Milli Ağaçlandırma Günü  ‘11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan.Yarın Nefes’ projesi kapsamında fidanlar toprak ile buluştu. Gelin görün ki her platformda çevrecilikten bahseden Kirazlı köyündeki kesimler ile ilgili yaygara koparan Merkez Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı Kemel Köyümüzde yapılan ağaç dikim töreninde göremedik. Sayın Gökhan, başta Valimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının dahi yoğun katılım sağladığı ağaç dikim törenine neden katılmamıştır?


Yoksa  Başkan Gökhan ağaçlarını kimse görmesin diye başka bir yere mi dikmiştir? Ayrıca Kirazlı ile ilgili eylem yapan sözde çevreciler acaba neredeydiler? Fidanlarımızı toprakla buluşturduğumuz anda kendileri neredeydiler? Artık Çanakkale halkı bu sözde çevrecileri ve Belediye Başkanını net anlamaya başlamıştır. Amacı farklı ve tamamen halkı yanlış bilgilendirmeye dayalı bu sözde çevrecilere halkımız yeri ve zamanı geldiğinde gerekli cevabı verecektir”
dedi.

AĞZINI AÇIP DA KESMEYİN DİYEMİYORSUN

AKP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in açıklamasının basında yer alması ve sosyal medyada paylaşılması üzerine ilk tepkiyi Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu Üyesi, CHP eski Gençlik Kolları Başkanı  Mustafa Alptuğ Akkoca verdi.

Akkoca yaptığı açıklamada “Soyadı Ölçek ama ölçüsüz konuşmakta üstüne yok. Hadi ordan!!  Haddinizi aşmayın! Bizim mücadelemiz sizin siyasetinize alet olacak kadar pespaye değil! biz emperyalistlere karşı vatan toprağını savunuyoruz. Çakma çevreci dediğin tam da senin gibi olur. Kaz Dağları'nda 347 bin ağacımızı katletsinler ses çıkarma cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çevreci ol ; kazma devletten, fidan devletten, su devletten abra kadabra Yıldıray Bey çevreci oldu da bize laf ediyor! Her yıl 11.11 de diktiğin her fidanda böyle ölçüsüz ölçeksiz konuşacaksan sen dikme başkan. Zaten kesiyorlar ağzını açıp da kesmeyin diyemiyorsun bari işgal etme şu gazete kupürlerini” dedi.

 

AKP MERKEZ İLÇE BAŞKANI 5 FİDAN SAHİPLENDİ


1 Kasım günü sosyal medyadan halkı fidan dikmeye çağıran ve 11 Kasım günü fidan dikiminden sonra ‘sözde çevreciler’ ifadesini kullanan AKP Merkez  İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in 5 fidan sahiplendiği şahsına verilen sertifika ile belgelendi.

AKP İLÇE BAŞKANI ÖLÇEK’E MANİDAR ÖRNEK

Kanadalı maden şirketinin yürüttüğü çalışmalar öncesinde ve Türkiye Ormancılar Derneği’nin Kirazlı Balaban mevkiinde 347.815 ağaç kesildiğini rapor olarak açıklaması sonrasında suskun kalan AKP Merkez İlçe Başkanının ‘ağaç kesilip fidan dikiminde’ konuşması ve mücadele edenlere ‘sözde çevreci’ demesine Orman Bölge Müdürlüğü hatırlatması da yapıldı. 2011 yılında AKP iktidarının kapattığı Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'nü yine AKP iktidarı ‘müjde’ diyerek açmıştı.

 1211 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın