• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki yeni partinin kurucu ekibinde yer alan AK Parti Çanakkale eski il başkanı, milletvekili adayı Yeşim Karadağ’ın ziyaretleri ses getiriyor.

 

Davutoğlu liderliğinde yeni kurulacak parti hakkında açıklama yapılmasına ve müracaat edilmesine ‘an meselesi’ olarak bakılırken Çanakkale’de çalışmaların hız kazandığı göze çarpıyor.

 Çanakkale’nin Çan ilçesinde yayın yapan Çan’ın Sesi Gazetesi Yeşim Karadağ ziyareti ile ilgili yaptığı haber-yorumda çarpıcı ifadelere yer verdi.

İşte o haber

Kafa karıştıran ziyaret

AK Parti’nin eski genel başkanlarından ve 2014-2016 yıllarında Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığı görevinde bulunan Ahmet Davutoğlu AK Parti’den istifa ederek yeni partisinin sinyallerini vermişti. Geçtiğimiz günlerde de yeni partisinin kurucu ekibinde yer alan 67 kişiyi açıklayan Davutoğlu’nun ekibinde önceki dönem AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ da yer almıştı. O Yeşim Karadağ tarafından 5 Kasım Salı günü Çan Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirildi. Yeşim Karadağ’a Çan Belediyesi’ne yaptığı ziyaretinde geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Çanakkale Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Akkoyun’ da eşlik etti ancak ziyaret gerçekleştiren ekip bununla sınırla değildi.

Ziyarette Çan’dan iki isim de yer aldı. Geçmiş dönemde AK Parti’den Çanakkale milletvekili aday adayı olan ve AK Parti teşkilatında da önemli roller üstlenen muhasebeci Hüseyin Yıldırım ve güreş ağası Yakup Köse’nin de ziyaret gerçekleştiren ekipte yer alması kafa karıştırdı. Yakup Köse’nin Yeşim Karadağ ile olan dostluğu nedeniyle ziyarette yer aldığı belirtilirken ziyaret ekibinde bulunan Hüseyin Yıldırım’ın ise yeni kurulacak partide görev alacağı ve yeni partinin Çan yapılanmasını yöneteceği iddia edildi. Öte yandan gerçekleştirilen söz konusu ziyarette ne konuşulduğu Çan kamuoyunun en çok merak ettiği konular arasında yerini aldı. Ziyaret ise Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla ortaya çıktı. Başkan Öz ziyarete ilişkin paylaştığı fotoğrafa, ‘’ Nazik ziyaretleri ile bizleri onurlandıran Yeşim KARADAĞ, Yiğit AKKOYUN, Hüseyin YILDIRIM ve Yakup KÖSE’ye teşekkür ediyorum’’ notunu düşerken ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

 

Yeni partinin Çanakkale yapılanmasını yönetecek olan ve sessizliğini koruyan Yeşim Karadağ ve ekibinin Bülent Öz’ü neden ziyaret ettiği gizemini korurken ziyarette yeni partinin Çan yapılanmasına ilişkin konuların konuşulduğu ve yeni parti konusunda Başkan Öz’e bilgi verildiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

 434 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın