• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

5. kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu, Gelibolu Yarımadası'nda Morto koyunda verilen start ile koşuldu. 'Adımlar Fidana' sloganıyla gerçekleştirilen maratonda sporcu başına 10 fidan dikileceği bildirildi. Peki maraton sonrası çevre manzarası

 

‘ADIMLAR FİDANA’ DİYORUZ

Maraton sonrası Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, "Gerçekten çok duygusal anlar yaşıyoruz. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Biz Turkcell olarak böyle bir maratonun isim sponsoru olduğumuz için çok mutluyuz. Turkcell Gelibolu Maratonu olarak her sene barış için koşuyoruz ama bu sene bir boyutu daha ekledik. 'Adımlar Fidana' diyoruz.
 Yani barış içinde, sevgiyle dolu, yeşil bir maratonu aslında gerçekleştiriyoruz. Her katılımcı için 10 fidan dikilecek. Toplamda 100 bin fidanı hedefliyoruz. İnşallah da maraton hatıra ormanımız da sevgiyle daha da büyüyecek" dedi.

ADIMLAR ÇÖPLÜĞE Mİ?

Maraton sonrası yapılan açıklamalar, dereceye girenlere ödüllerin verilmesi, yeşil maraton benzetmesi basında yer alıyor fakat kimse maratonun geride bıraktıklarına bakmıyordu.

 

Sporcu başına 10 fidan dikileceği belirtilen maraton sonrasında  tarihi yarımadadaki görüntüler hiç de yeşil değildi. Sosyal medya üzerinden ‘yapamıyorsanız bırakın’ şeklinde sert eleştirilerde yapıldı.
175 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın