• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Önce sosyal medya… Vatandaş gece görüş yangın uçağını, helikopterini sordu. ‘Neden yoklar?”… TKP ‘rant’ vurgusu yaptı. MHP İl Başkanı Hakan Pınar ‘daha fazla hassasiyet…”

 

Nerede bu yangın uçakları

Havadan müdahale olmadan yangının söndürülmesi çok uzun sürecek ve daha fazla alan yanacak. Yangın çok hızlı yayılıyor. Nerede bu yangın uçakları ve helikopterler.


Neden çalışmıyorlar? Önceki yangınlarda da aynı sorun yaşandı ama hiç kimse hesap vermedi. Hava müdahalesi neden yapılmıyor? Bunun sorumlusu kim? Mutlaka hesap verilmeli. (Sosyal Medyadan)

****

 

Orman Yangını Bahanesiyle Bölgeyi Ranta Açmaya Heveslenenlerin….

Türkiye Komünist Partisi Çanakkale l Örgütü yarımada orman yangını ile ilgili yaptığı açıklamada “orman yangını bahanesiyle bölgeyi ranta açmaya heveslenenlerin karşılarında olacağımızı tekrar hatırlatıyoruz” denildi.

 

TKP ÇANAKKALE İL ÖRGÜTÜ AÇIKLAMASI

Türkiye Komünist Partisi Çanakkale l Örgütü yarımada orman yangını ile ilgili yaptığı açıklamada “orman yangını bahanesiyle bölgeyi ranta açmaya heveslenenlerin karşılarında olacağımızı tekrar hatırlatıyoruz” denildi.

Yağma ve talana karşı mücadele ettiğimiz Çanakkale'nin karşı kıyısı da bu gece yangınla mücadele ediyor. Yöre halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken; orman yangını bahanesiyle bölgeyi ranta açmaya heveslenenlerin karşılarında olacağımızı tekrar hatırlatıyoruz.

****

Terör Örgütlerinin Planlı Bir Şekilde Orman Yangınlarına Sebep Olduğu Bu Dönemde

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar Yarımada orman yangını ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “özellikle yaz aylarında ve terör örgütlerinin planlı bir şekilde orman yangınlarına sebep olduğu bu dönemde bu konularda daha fazla hassasiyet talebimiz eminiz ki anlayışla karşılanacaktır” dedi.

MHP ÇANAKKALE İL BAŞKANI HAKAN PINAR DİYOR Kİ;

1994 de yüreğimiz yanmış ve Şehitlerimizin örtüsü Gelibolu Yarımadasındaki Ormanlık Alanın büyük bir bölümü yanmıştı. Maalesef bu akşam 22:30 sularında Behramlı Köyü civarında başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın yine Şühedanın örtüsünü büyük ölçüde tehdit etmektedir.

Sayın Valimiz başta olmak üzere Mülki İdarenin ve Mahalli İdare Yöneticilerin samimi gayreti takdire şayandır ancak , havadan müdahale imkanı söz konusu olamamıştır. Eğer iddia doğruysa gerekçe olarak gece görüş imkanı olmadığı ve Havadan Müdahale araçları olan Yangın Uçaklarında ve Helikopterlerde bu yetenek olmadığı ifade edilmektedir. Neredeyse yaklaşık % 50’si Ormanlık Alanlardan oluşan Çanakkale için her nedense geçen 25 yılda ders alınmamış ve Havadan müdahale ekipmanları güncel teknolojik donanımdan mahrum bırakılmıştır. Derdimiz bağcı dövmek değil ve Çanakkale için yapılanlar dikkatimizden kaçmamaktadır ve takdire şayandır, ancak özellikle yaz aylarında ve terör örgütlerinin planlı bir şekilde orman yangınlarına sebep olduğu bu dönemde bu konularda daha fazla hassasiyet talebimiz eminiz ki anlayışla karşılanacaktır. Başta İktidar Partisi Milletvekilleri ve göreve geldiğinden bu yana Çanakkale’nin Turizm ve Tanıtımına katkı sunan Sayın Valimizin en kısa sürede bu konudaki eksikliğin giderilmesi hususunda, gereğini yapacaklarına olan inancımızı yineliyor, başta sıcak tehdidin devam ettiği , Behramlı ve Alçıtepe sakinleri olmak üzere Gelibolu Yarımadasında yaşayan kardeşlerimize ve büyük bir üzüntüyle gelişmeleri takip eden Çanakkaleli hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

 

 

 215 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın