• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Bayramiç’te yolu olmayan, ölü yatırım köprü dikkat çekiyor. Bayramiç-Çan Karayolu kapsamında, çevre yolunun bir parçası olarak yapılan ancak çalışmaların durmasıyla öylece kalan köprü, doğaya direnemiyor. Köprünün ne olacağı merak konusu.

 

Plansızca yapılan yatırımlar maalesef çoğu zaman sonlandırılamıyor ve ortaya büyük kamu zararı çıkıyor. Bunun bir örneği de Bayramiç’te bulunuyor. Yolu olmayan, çay yatağında öylece bırakılan köprü dikkat çekiyor. Bilindiği üzere; Bayramiç-Çan Karayolu çalışmaları 2016 yılında başladı. Bu kapsamda Bayramiç’e çevre yolu yapılması planlandı. Çevre yolu kapsamında da Menderes Çayı üzerine, Batak Ovası mevkiine bir köprü yapıldı. Köprü yapıldı yapılmasına ancak her iki tarafından da bağlantı sağlanmadı. Yüklenici firmanın yaşadığı sorunlar nedeniyle çevre yolu güzergahında ve köprü etrafında bulunan arazilerin kamulaştırması bitirilmedi ve Bayramiç-Çan Karayolunda çalışmalar da ağır aksak ilerliyor.Köprü de bu süreçte tamamen unutuldu. Çevresine atılan çöp ve molozlar ise hem kötü bir görüntü oluşturuyor hem de köprüye zarar veriyor. Köprünün, doğanın yıkıcı etkisine daha ne kadar dayanabileceği ise konunun başka bir boyutu. Hiçbir bakım ve onarım olmadan köprünün bir süre sonra kurtarılamayacak hale gelebileceği kaçınılmaz gerçek.

http://www.haberbayramic.com/bayramicin-yolsuz-koprusu/?fbclid=IwAR29jhfX68Kv1ccjW1G9oFapEzWbDjPZeSNgIKtnPqkaFBwNGggdqqt2weE

 216 kez okundu

Yorumlar

Köprüyü unuttular     12/07/2019 09:08

Tam da bir Aziz Nesinlik “öykü”.. 😅😂
Misafir - Emre