• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız, halkın sürekli şikayet ettiği termik santral konusunda açıklama yaptı. Yıldız, “Çan ve çevresini kül ve dumana boğan ODAŞ termik santraline dur diyecek bir yetkili, makam yok mu?” sorusunu sordu.

 Dur diyecek bir yetkili, makam yok mu?

Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız yaptığı açıklamada, “Deneme üretimine geçtiğinden beri bacalarından zehir salan ve doğal bir cennet olan Çan ve çevresini kül ve dumana boğan ODAŞ termik santraline dur diyecek bir yetkili, makam yok mu?” dedi.

İnsan hayatı ve çevre katliamının cezası bu mu?

Termik santralin çevresindeki yirmi iki köy muhtarının konu ile şikayet ve ODAŞ'ın denetlenmesi ile ilgili dilekçeler, Çan Çevre Derneği'nin dilekçesiyle birlikte il çevre müdürlüğüne verildiğini belirten Yıldız, “ Konu için defalarca il çevre müdürü ile yardımcılarına anlatıldı. ODAŞ'a sadece elli bin lira para cezası verildiği gelen cevapta  ifade edildi. İnsan hayatı ve çevre katliamının cezası bu mu? Çanakkale Valiliğini Çan ve çevresini cehenneme çeviren bu termik santralin üretimini durdurması için göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 284 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın