• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Çanakkale’nin Kepez beldesindeki limanda, tankerlere amonyak gazı yükleme işlemi sırasında gaz sızıntısı yaşandı. Çan ilçesinde ise termik santrallerin yaydığı zehirli gazdan şikayetler devam ediyor.

 

TANKERDEN AMONYAK GAZI SIZINTISI

Çanakkale’nin Kepez beldesindeki limanda, tankerlere amonyak gazı yükleme işlemi sırasında gaz sızıntısı yaşandı. Sızıntı rüzgarın etkisi ile geniş çevreye yayıldı. Birçok vatandaş ortaya çıkan kimyasal koku sebebiyle genizde şiddetli yanma ve baş dönmesi şikayetleri ile çevre hastanelere başvurdu. Bazı vatandaşlar ise geceyi belde dışındaki evlerinde geçirmek zorunda kaldı.

Konuyla ilgili Liman idaresini arayan vatandaşlar “teknik bir arıza olduğunu ve çalışmanın durdurulduğu” cevabını aldılar. Yetkililerden henüz resmi bir açıklama yapılmayan koku konusuna çok sayıda vatandaş sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Öte yandan, AKUT ve Çanakkale Valiliği Çevre ve Şehircilik l Müdürlüğü’nün bölgede ölçüm yaptığı öğrenildi.

 

ÇAN’DA AYNI SORUNA ÇÖZÜM YOK!

Çanakkale’nin Çan ilçesinde ise termik santrallerin yaydığı zehirli gazdan şikayetler devam ediyor. Hafta sonu ODAŞ Termik Santralı bacasından çıkan gazların fotoğraflarını paylaşıp sosyal medyadan ‘kimse yok mu? Nefes alamıyoruz” diye haykıran vatandaşları duyan olmadı.340 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın