• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Adamın biri denizden çıkmış duşun altında bi güzel şampuanlanıyor. Saçını, vücudunu şampuanlamış yıkanıyor resmen. O da yetmiyor memleketim insanından biri ailecek sabunla yıkanıyor.

Uzun süredir ‘hadi onu görmeyeyim, bunu da uyarayım da düzeltsin’ anlayışı ile geziyorum Çanakkale’de… Çanakkale yerel basını görevini yapıyor, köprü altında biriken çöpü de, motosikletin geçmesinin yasak olduğu köprüyü de, kaldırım işgallerini, park yasaklarına uymayanları da yazıyor…

Yazıyor, yazıyor da ilgililer tek cümle cevap vermiyor.

***

Şimdi gelelim Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde gördüklerime… İlçe merkezinden Çamburnu mevkiine doğru ilerliyorum. Orada ismini Çanakkale Savaşları’ndaki bir kahramandan alan dinlenme tesisi var. Çay, kahve, soğuk su, meşrubat ne de güzel yer. Dışardan bakınca öyle. Çam ağaçları arasında çadır kurmuş insanlar görüyorum. Acaba burası kamp alanı mı diye düşünüyorum.

Neyse, denize girip serinlemem iki çay içip boğaza karşı dinlenmem sonra da eve dönmem lazım. Sahile iniyorum, sigara izmariti, soda şişesi ne ararsan var. Yakışmayan görüntüler yani… Sanki bir yanda denizin getirdiği  yosunlar toplanmış da atılmayı bekler gibi…

O bölgenin sakinleri çoluk çocuk, ailecek denize giriyor.. Kumsaldaki sorun ortada ama çözülür inşallah tesisin adını yazmaya gerek yok…

Denize girip çıkıp çayımı söyledikten sonra ise gördüklerime inanamıyorum. Adamın biri denizden çıkmış duşun altında bi güzel şampuanlanıyor. Saçını, vücudunu şampuanlamış yıkanıyor resmen. O da yetmiyor memleketim insanından biri ailecek sabunla yıkanıyor. Deniz sefasından sonra misler gibi kokmak ve evine gitmek için hazırlık yapıyor ‘hamam’ işletmecisi, pardon turistik tesis işletmecisi ise seyrediyor.

Bir de kese atsa tam olacak durumu yani…

Eeee bu kadarına da pes yani. O adamın yıkandığı şampuanlı su anında denizde tabii. Sonrası ‘ kimyasallar arasında serinlemek oh ne güzel’…  ‘Çamaşırlarını da getirip yıkayan var mıdır acaba?’ diye düşünürken bir de ne göreyim adam giyinmiş elindeki deniz şortunu ve ıslanan havlusunu denizde yıkayıp çalılara kurusun diye asmış…

Sadece ben değil o görüntüyü gören insanlar işletme sahibini ve deniz kıyısında şampuanlanan kişiyi uyardılar ama sonuç yok.

İlla ki  şikayet mi etmek lazım? İlla ki belgelendirip yetkili makamlara sunmak ve gereğinin yapılmasını beklemek gerekli?

Ne dersiniz?

Not: İşletmeye karşı hiçbir önyargım yok ama şunu bilmesini isterim Eceabat Belediyesi’ne  hakkınızda resmi şikayette bulunacaklar o bölgenin sakinlerinden bazıları….

 569 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın