• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun Lapseki ilçesinde yaptığı konuşma tartışma yarattı. İskenderoğlu’na vatandaştan ve siyasilerden sert tepkiler geldi. Özür dilemeye davet edilen AKP’li vekil bakın ne dedi ,kim ne tepki gösterdi?

 

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Lapseki İlçesinde partisinin belediye başkan adayı Eyüp Yılmaz için seçmenden oy isterken yaptığı konuşma ilçede ortamı gerdi.


İSKENDEROĞLU NE DEDİ?

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Lapseki’de yaptığı konuşmanın bir bölümünde aynen şöyle dedi; “ HDP’nin burada Lapseki’de adayı var mı? Yok. Biz çıkarsak, Eyüp Yılmaz o gece belediye başkanı olursa hepimiz Türk Bayrağı ile çıkacağız bugün olduğu gibi. Diğer parti kazanırsa HDP’liler Apo bayrağı ile mi çıkacak. Yakışır mı Lapseki’ye apo bayrağı ile çıkmak?”

ANINDA ÇOK SERT TEPKİ

AKP Çanakkale  Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun Lapseki’de yaptığı konuşma videosu anında sosyal medyaya düştü. Bir çok vatandaş konuşmaya ‘bölücülük, gerginlik yaratmak istiyor. Lapsekililerden özür dilesin’ diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti Kurucu Üyesi, Genel İdare Kurulu  ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcı Rıdvan Uz, ise sosyal medya hesabından AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na “  Ak Parti Çanakkale vekili Jülide İskenderoğlu Lapseki mitinginde biz kazanırsak Türk bayrağı ile çıkacağız İYİ Parti kazanırsa apo bayrağı ile çıkacak diyor.Hadi oradan çişli diyesim var da neyse, Millet bu nefret diline dur diyecek. Bu hanımefendi de yüce adalete hesap verecek. türk hafızası bunu asla unutmaz” diyerek tepki gösterdi.


Uz, ikinci bir paylaşımda bulundu ve şöyle dedi:Bu Ak Parti vekili Jülide İskenderoğlu. Rabbim sen aklımıza mukayyet ol. Bu millet bunu unutmaz. Türk hafızası bu iftirayı, bu millet bu aşağılanmayı asla unutmaz. Habur’u Oslo’yu Dolmabahçe’yi, apo mektubunu megri megriyi yapanların iftiraları ancak kendilerini boğar”

LAPSEKİ HALKINDAN HEMEN ÖZÜR DİLEYİN

24 Haziran 2018 genel seçiminde İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı olan İsmet Balkan’da o konuşmaya tepki gösterdi. AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nu özür dilemeye davet eden Balkan şöyle dedi;

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Memleketim Lapseki'de yaptığı konuşmada seçim akşamını kastederek "Diğer parti kazanırsa HDP'liler apo bayrağı ile mi çıkacaklar?"demiş. (Lapseki'de sadece Cumhur ve Millet ittifakı adayı mevcut.)

Jülide İskenderoğlu,aklınca Lapseki liler arasına nifak tohumlarını ekerek, Lapseki'lileri ayrıştırmaya, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Sn. Gani Mehmet Ekim'e oy verecekleri, (Yazarken bile ürperiyorum ) Bebek katili yandaşı gibi göstererek sınıflandırmaya çalışıyor.

Hangi partiden olursa olsun Çanakkale'de bir Milletvekilinin böyle çirkin tavır takınabileceğini düşünemezdim. Siz ne kadar kötü düşüncelere sahipsiniz ki bizim gibi Vatanperver Lapseki'lileri Türk Milleti için dünyanın en şerefsiz insanı ile özleştirmeye çalışıyorsunuz. Nasıl bir girdabın içinde yaşıyorsunuz. Nasıl bir kafanız var? Bu ne büyük bir saygısızlık.

Yoksa sadece size değil, sizi o mevkiye getirenlerde, Çanakkale'de bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük hakaretin sahibi olur. Siz sanıyor musunuz ki, bu şekilde Çanakkale'de oy toplayabilirsiniz. Sizin bu çirkin sözünüzden dolayı Çanakkale'deki Lapsekili ler ve Kardeşliğimize leke sürülmesini istemeyen AKP'lilerde Partinize oy vermez. Sizi şiddetle kınıyorum ve özür dilemeye davet ediyorum.

BİZ LAPSEKİLİLER KİM MİYİZ?

Sözcü Gazetesi Çanakkale Temsilcisi Mehmet Andaç Lapseki doğumlu bir yurttaş olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi;


“Biz Lapsekililer asla insanları siyasi görüşüne göre ayırmayız. İnsanları yok yan komşum AKP'li, yok şu abim CHP'li, yok şu ablam MHP'li, yok şu teyzem İYİ Partili şeklinde sınıflandırmadık. Yeri gelir tarla sürülür MHP'li abimin yardımına CHP'li abim koşardı. Zaman gelir AKP'li teyzemin tarlasında kirazlar toplanacak olurdu, İYİ Parti'li bacılarım imece usulü yardıma giderdi. CHP'li abimin traktörü arızalandığında MHP'li amcamız koşardı yardımına. İlaç lazım olur herkes birbirine destek olurdu. Cenaze olur, düğün olur herkes toplanırdı. Kahvelerde farklı farklı partili insanlar aynı masada çay içerdi. Hep birlikte iftar sofralarına oturup oruç açmış insanlarız biz. Aynı Cuma namazında aynı secdeye baş koyan insanlarız. Bir tane Lapsekimiz var, oda canımız ciğerimiz. Kendimi bildim bileli biz hiç kimsenin siyasi görüşünü bilmezdik. Seçim sadece seçim olarak kalırdı. Bugün bir vekilin söylemleri aklıma dostlarımı, komşularımı, akrabalarımı getirdi. Öyle kanıma dokundu ki üzüntüden içim içimi yedi. Keşke olmasaydı ama oldu. Biz Lapsekililer öyle o vekilin anlattığı gibi insanlar değiliz!”557 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın