• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

31 Mart Yerel seçimleri için geri sayım başladı. Son 16 gün, son 15, son 14 gün derken sabah olacak erken ve bi bakmışız yerel yöneticilerimizi seçmişiz… Demokrasi, sandık, aday, seçmen, başkan, başkan yardımcısı vesaire vesaire…

Yerel seçimler öncesinde  Türkiye’nin en büyük beldesi unvanını elinde tutan Kepez’de tek soru, çok cevap var.

“Kepez’de seçimi kim kazanacak?”

“CHP adayı Birol Arslan açık ara fark atar” diyen de var.  “Mevcut CHP’li Başkan Ömer Faruk Mutan CHP’nin adayını değil bağımsız aday Gökhan Bayramı destekliyor, o nedenle Gökhan Bayram kazanır” diyende…

Daha da geniş bakalım siyaset senaryolarına …

“Mutan ve ekibi Gökhan Bayram’a destek verir. CHP’li Birol Arslan istediği oyu alamazsa, bağımsız aday Bayram da 1500 ün üzerinde oy alırsa, aradan AKP’nin Belediye Başkan Adayı Alper Altınok sıyrılır ve Kepez Belediye Başkanı olur”


Nasıl senaryo ama…

Yerel seçim öncesi kulisler ve senaryolar olanca hızıyla devam ederken sitem edenlere rastlamamak olanaksız.

“Kardeşim Kepez’de DSP’nin de, MHP’nin de belediye başkan adayı var. Niye bi satır bile yazmıyorsunuz. Nasıl gazetecilik bu? Satılmış medya”

Katılıyorum, ‘Satılmış Medya’ tanım bu olmalı…

Sonuçta; yatçaz kalkçaz, yatçaz kalkçaz günler geçecek ve 30 Mart günü o ‘satılmış medya’ tanımı yapılan gazeteler, TV’ler, internet gazeteleri ‘Son söz seçmenin’ başlığını atıp seçmen sayısı, sandık bilgisi verecekler…

31 Mart günü, seçmen sandık başına gidecek ve köyünü, mahallesini yönetecek muhtarı, beldesini, ilçesini, kentini yönetecek belediye başkanını seçecek.

Sonrası…

Tabii ki demokrasi kazandı.

Memleket güllük gülistanlık olacak, termik değil güneş enerjisi ön plana çıkacak, dolar yükselmeyecek, işadamları batmayacak, işçiler  emekçiler aldıkları aylıklara geçinebilecekler, çiftçiler öyle bir üretim yapacak ki  ülkemiz ihracat liderliğine soyunacak…

Seçim sonrasına böyle mi bakmalıyız?

Ya da,  seçim öncesinde, 2019 yılında, Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez’de  ‘barakada yaşam’  var ise seçim sonrasına  ‘düzelecek inşallah’ diyerek mi bakmalıyız?

Gazeteciler, siyasetçiler, anketçiler, yancılar, yandaşlar, candaşlar “Kepez’de seçimi kim kazanacak?” sorusunun yanıtını araya dursun. Bakın  Çanakkale’nin Kepez Beldesi Hamidiye Mahallesi Muhtarı  Ayşe Dereli sosyal medyadan  niçin, kime yardım ve destek çağrısında bulunuyor.

Muhtar Dereli şöyle diyor:Mahallemiz sınırları içerisinde bir baraka var ve burada 3 çocuk 1 anne ve bir amca ve esi yaşıyor..Hiç bu aileye giden ve bu soğukta nasıl burada yaşadıklarını  bilen var mi? Sevgili sakinlerim ,Gerçekten çocukların durumu ve yaşam şartları çok kötü. Sosyal Hizmetlere haber verdim.Zabıtanın haberi var..Fakat kimse bu hava koşullarında yardımcı olmamış..(İhtiyaçları için yardımcı olanlar olmuş. Yiyecek. vs gibi) ,Sorunu çözme konusunda gerekli mercilere yazı yazıyorum. İleteceğim..Sizlerin de yardımcı  olma konusunda desteğinizi bekliyorum.Sevgilerimle... Not;Ailenin resmi çekmek istemedim!!”

Şimdi bir daha soralım…


Kepez’de seçimi kim kazanacak?

Kepez’deki barakaya bakan mı?

Barakadan Kepez’e bakan mı?

Saygılarımla

Cemal Oral-15 Mart 2019

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
471 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın