• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu ‘doğumdan ölüme belediye’ sistematiği ile sunduğu projelerinden seçmen tarafından özellikle ‘indirimli ve ücretsiz’ olanlar büyük ilgi gördü.

MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu, ‘doğumdan ölüme belediye’ sistematiği ile sunduğu projelerinin içinden en çok ‘indirim ve ücretsiz’ sözü verdiği projeler seçmen tarafından  beğenildi.

Sağlıktan, eğitime, eğitimden, ulaşıma, ulaşımdan spora, üretime, su depolarından, halk plajına, sinema salonundan,  yaşlılara evde bakıma kadar uzanan projelerini ev ev meclis üyeleriyle birlikte gezip anlatan MHP Umurbey belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu “Sözümüz söz. Umurbey’i birlikte yöneteceğiz’ mesajını seçmene adeta ezberletti.

İŞTE İNDİRİMLİ VE ÜCRETSİZ HİZMETLER


MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu seçmene  her hafta sonu ücretsiz film izleme sözü verdi. Beldede üretimin önemine vurgu yapan Ertopçu “Üretene fide desteği bizden” dedi. Umurbey Belediye otobüsünün bugüne kadar 5 lira ücretle taşıdığı öğrencileri başkan seçildiğinde ücretsiz ulaşım sağlanacağını ve yolcu fiyatlarında da indirim yapılacağını  ifade eden Ertopçu, içme suyu fiyatlarında da indirim sözü verdi. İlk icraatlarının halk plajını açmak olduğunu belirten Ertopçu “ Plajı belediye işletecek. Hem istihdam yaratacağız hem de geçim sıkıntısı çeken halkımıza kar amacı gütmeden hizmet edeceğiz. Sporun tüm branşlarını Umurbeylilerin talepleri doğrultusunda destekleyeceğiz. Gençlerimize, kadınlarımıza  belediye olarak bisiklet dağıtacağız. Yaşlılarımıza evde bakım ve evine kadar yemek hizmetini ücretsiz vereceğiz. Umurbey sevdamızı Umurbey’e bir Umurbeyli olarak hizmet ederek göstereceğim. Pazartesi günü proje broşürlerimizi dağıtmaya başlıyoruz. Söz vermek, uygulamak bizim, takdir Umurbeylilerin” dedi.

‘NEREDEN BULACAKSINIZ?’ DİYE SORANLARA


Henüz proje broşürlerini dağıtmaya başlamayan ancak  belediye meclis üyeleriyle birlikte  gerçekleştirdikleri ev ziyaretlerinde belli başlı projeleri anlattıklarını ifade eden MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu “ kaynak nerden bulacaksınız?” sorusu soranlara da şöyle seslendi:

“Umurbey Belediyesi’nin nüfusa göre her beldenin, ilçenin olduğu gibi aldığı bir kaynak vardır. Ayrıca emlak vergisi ve su parası belediye bütçesinde önemli yer tutmaktadır. Kimse belediyeyi ticari bir kuruluş zihniyeti ile yönetmemeli. Konu gelir elde etmekse çok yöntem var.  Halk Plajından kar etmeyin ama futbol sahasını çimlendirme talebi ile size gelen ilgili kuruma evet deyin, sahanızda antrenman yapılsın, resmi maçlar oynansın çevreden taraftar gelsin ekonomi canlansın belediye de gelir elde etsin. Örnekler  üretim yapmak, üretene destek olmakla çoğaltılabilinir. Avrupa Birliği hibe fonlarından belediyelere nasıl kaynak aktarılır 32 yıl Almanya’da çalışan bir Umurbeyli olarak iyi bilirim.  Kısacası  projen ve inancın, sevdan varsa, kaynak bulmak kolay. Üstelik Umurbey Belediyesi’nin iyi ellerde yönetilmesi halinde kaynak sıkıntısı da yoktur. Önemli olan kamu malının, dolayısıyla halkın parasının fütursuzca harcanmaması. Şeffaf ve hesap verebilen bir yönetim anlayışımız ile birlikte yönetime söz veriyoruz”

MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu 23 Mart  Cumartesi günü Düğün Salonu’nda kadınlara projelirinin sunumunu  hazırlanan slaytlarla gösterecek ve Umurbeyli kadınlardan destek isteyecek. Ertopçu, proje sunumlarını sonraki günlerde Çarşı Meydanı’nda halka seslenerek sürdürecek.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
555 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın