• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

Ekonomik Krizin yereldeki etkilerini incelemek üzere Çanakkale’ye gelen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, ““Siz alırda damadınızı ekonominin, maliyenin, paranın her şeyin başına koyarsanız o para Türkiye’ye gelmez” dedi.

 

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın  Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin reçetesinin CHP’de olduğuna belirterek; “2001 krizinde, krizden çıkartan kadroların CHP’de olduğunu, CHP içerisinde görev yaptıklarını ifade etmek isterim. Biz bu noktaya nasıl geldik? Anayasa’dan, hukuktan yargının bağımsızlığından uzaklaşır; tek adama, tek adam parti devletine her şeyi teslim ederseniz, yatırım da gelmez, ekonomide büyümez kimse de gelip yatırım yapmaz.  Halkımıza soruyorum; siz cebinizde paranızda olsa Suriye’ye yatırım yapar mıydınız? Kimse yapmaz. Neden, ortalık karışmış, savaş ortamı var, devlet çökmüş, hukuk yok. Paranızın nereye gideceğini bilmiyorsunuz. İşte Türkiye’de dışarıdan, Avrupa’dan bu şekilde görünüyor. Bir yatırım yaptığında hukuk güvencesi olmadığı, yaptığı yatırımın yarın ne olacağını bilemediği içinde bugün yatırım gelmiyor, üretim yok. Elindeki ufak tefek olan yerlere de çökülmek suretiyle biçilmiş durumda. Bunun çıkışı nedir? Derhal kurumların ehil kişilere, liyakate, işi bilenlere devredilmesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın ekonomi ile ilgili sadece 6 aylık hızlandırılmış bir kurs almak dışında ekonomi ile ilgili hiçbir şey bilmediğini öne süren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın  şöyle dedi;“Siz alırda damadınızı ekonominin, maliyenin, paranın her şeyin başına koyarsanız ve eğitimine baktığımızda ekonomi ile ilgili sadece 6 aylık yoğunlaştırılmış bir eğitimi alarak bu işin başına koyarsanız o para Türkiye’ye gelmez. 16 yıl boyunca gelen sıcak parayı betona inşaata, demire koyarsanız bugün üretim çarkları dönmez. Üretim olmadığı zamanda iş, aş, ekmek olmuyor. Bizde bunu tüm Türkiye’de görevlendirilen arkadaşlarla yerelde ekonomiye yansımalarını ve CHP’nin çıkış önerilerini yerinde incelemek üzere Çanakkale’deyiz. İnanıyoruz ki 31 Marttan itibaren de bu çöküş 17 yıllık ülkenin bu durumdan çıkış yolu, CHP’nin yereldeki iktidarıyla genele doğru gidecektir diye düşünüyorum” 

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın tarım üretiminin AK Parti iktidarı ile yok edildiğini belirterek; “Bilirsiniz Bursa’nın Karacabey ilçesi kuru soğan memleketidir. Çuvalla alırdınız soğanı 5-10 liraya, hesap bile yapmazdınız. Bugün artık tane ile alınıyor. 6-7 lira olmuş ve siz bugün soğan depolarına baskın yapıp insanları stokçuluk ile suçladınız. Üreticiyi zora sokacak, yandaşı zengin etmek için Bosna’dan, Sırbistan’dan gümrük vergisi almadan soğan almayı kolaylaştırıyorsunuz. Günü birlik fiyatları düşüreceksiniz ama ilerleyen süreçte kimsenin soğan ekmemesine sebep olacaksınız. Ispanak olmuş kilosu 8 lira.. Günü birlik ve yanlış politikalarla çiftçiyi, üreticiyi yok edecek politikalarla yandaşları zengin ediyorlar. İktidarın çevresine kümelenmiş bir kısım zengin oluyor ama bu ülkenin tarımı yok ediliyor. Tarım biterse ülke biter. Bunlar iktidara gelmeden önce tarımda Türkiye kendi kendine yeten 7’nci ülkeydi. Bugün mercimeği 1970’li yıllarda bizden alan ve öğrenen Kanada’dan mercimek ithal eder duruma gelmişiz. Bu açıdan da ülkemiz kuşatılmış durumda AK Parti iktidarı sayesinde” dedi.102 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın