• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

CHP Çanakkale Örgütünde eğılim yoklaması için oy verme işlemi saat 18.00’da tamamlandı. Sandık başına giden üyeler 5 yıllık süre için görev yapacaķ belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi için oy kullandılar.

 

Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığında CHP’de parti içinde gündemde yerini koruyan konu Rebiye Ünüvar’ın zaferini ilan etmesiyle aydınlatıldı. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar çoğunluğu açılan sandıklardan açık ara farkla birinci çıktı.

Parti içinde, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan ve partinin etkin ismi Remzi Yiğit’in seçilmesini istemediği öne sürülen Rebiye Ünüvar’ın zaferi  ‘Rebiye Ünüvar gerçeği’ olarak yorumlandı.

Rebiye Ünüvar’ın ardından ikinci sırada Özden Çetin’in ismi de  açık ara farkla gidiyor.

 566 kez okundu

Yorumlar

Ön seçimin başarısı     14/01/2019 01:21

CHP'de yereli Ankara'dan belirleme ve yereldeki delege ağası, parti baronu anlayışının yıkılması,üyenin gücünün farkında olması açısından olumlu, umut verici. Merkez İlçe "İl Genel Meclisi" sıralaması ile değerlendirildiğinde tabanla,iletişimin, grupla ilişkiden daha önemli olduğunu göstermesi açısından olumlu ve umut veren bir gelişme... daha öncede ön seçim dönemin il başkanını vekillik sırasında elemişti. Artık Baykal mirası olan merkeze sırtını daya yattığın yerden ve delege baronluğu ile siyaset geleneği yıkılıyor. Biraz zor ve yavaşta olsa...CHP örgütü ve tabanını kutluyorum.
Misafir - Mete ERGİN