• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ““ Hesap vermek bizim boynumuzun borcu. Sonuç itibarıyla kamu kaynağı kullanıyoruz. Hesap sorulmalı, hesap verilmeli. Ama bunun sadece belediyede değil kamu kaynağı kullanan her kurumda yapılması...

Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ““ Hesap vermek bizim boynumuzun borcu. Sonuç itibarıyla kamu kaynağı kullanıyoruz. Hesap sorulmalı, hesap verilmeli. Ama bunun sadece belediyede değil kamu kaynağı kullanan her kurumda yapılması gerekiyor” dedi.

 60 çeşitli konudan müfettiş  sorgusundan geçtik

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Gökhan, gazeteciliğin zor şartlarda yapıldığını ve basın özgürlüğünde Suudi Arabistan’dan dahi geri olduğumuzu söyledi.

Basının önemine dikkat çeken Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “ Basın doğru haber vermelidir ki kamuoyu yanılmasın, aldanmasın. Biz de söylediğimiz sözlerle ilgili takibe alınıyoruz. Gazete haberlerinden dolayı sorgulandık. Abartmıyorum tam 60 çeşitli konudan müfettiş  sorgusundan geçtik. Allaha şükür, yüzümüzün , alnımızın akıyla çıktık. Çünkü söylenenlerin hepsi yalandı, yanlıştı” dedi.

Bu sorgulamadan çok memnun oldum

Yalan, yanlış haberlerle kamuoyunda soru işaretleri yaratılmaya çalışıldığını ifade eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “ O haberlerin herbiri Çanakkale kamuoyu tarafından okundu, biliniyor, inanılmıyor ama bizi tanımayanlara ‘acaba?’ diyor. O nedenle bu sorgulamadan çok memnun oldum. Resmi olarak da aklandığımız ortadadır” şeklinde konuştu.


Hesap vermek bizim boynumuzun borcu

Kamu kaynağı kullananlara hesap sorulmasının ve hesap vermesinin doğal olduğunu ifade eden Başkan Gökhan şöyle dedi; “ Hesap vermek bizim boynumuzun borcu. Sonuç itibarıyla kamu kaynağı kullanıyoruz. Hesap sorulmalı, hesap verilmeli. Ama bunun sadece belediyede değil kamu kaynağı kullanan her kurumda yapılması gerekiyor. Sadece belediye değil, himayeye mazhar olmadan kamu kaynağı kullanan kurumlarında araştırılması, sorgulanması isteniyor. Kamuoyu vicdanı bu konuda rahatsızdır.

Hesap verme kitabı çıkaracağım

31 Mart yerel seçimlerinde CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı olan Ülgür Gökhan vaatlerini anlatan kitapçıktan önce ‘hesap verme’ kitapçığı çıkarıp kamuoyuna 5 yılda neyin nasıl yapıldığını, kamu kaynaklarının nasıl kullanıldığını açıklayacağını söyledi.


Açıklamalarının sonunda her yıl ki geleneği sürdüren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan kentin duayen gazetecisi Nejat Tabak’a kol saati hediye etti.  Başkan Gökhan kahvaltı sonrası basın mensuplarıyla birlikte şehir kabristanlığına giderek Çanakkale’nin unutulmaz gazetecileri Turhan Narler ve Yaşar Türe’yi mezarı başında ziyaret edip dua etti.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın