• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Meclis Üyesi aday adayı Mustafa Alptuğ Akkoca, “projelerle Çanakkale gençliğinin gelecek kaygılarını giderecek ve yarınlara umutla bakmalarını sağlayacağız” dedi.

 

12 Ocak Cumartesi günü yapılacak eğilim yoklaması öncesinde Çanakkale Memleket’e  konuşan CHP Çanakkale Belediye Meclis Üyesi  aday adayı  Mustafa Alptuğ Akkoca, üniversite ve kent birliğini sağlayamak için çalışacağını söyledi.

ÇANAKKALE GENÇLİĞİ BAŞARILIDIR, ÇALIŞKANDIR ve SAMİMİDİR

CHP Çanakkale Belediye Meclis Üyesi  aday adayı  Mustafa Alptuğ Akkoca , “Çanakkale gençliğinin sorunlarını biliyorum. Çanakkale gençliğinin yeteneklerini, çalışkanlığını ve özverisini de biliyorum. Fakat imkânsızlıklar dolayısı ile genç istihdamda ciddi sorunlarımızı tartışmalı ve çözümler sunmalıyız. Çanakkale gençliğinin yetenekleri doğrultusunda eğitim ve istihdamlarına yönelik projeler geliştirmek, bu alanlarda başarılı genç girişimciler yetişmesi açısından kurslar, seminerler ve girişimcilik programları düzenlemek ve yeni istihdam alanlarını yine gençlerin yaratmasını sağlamak hedeflerimiz arasında mevcut. Uygulamalı atölyelerden, işçi ile işvereni aktif ve pratik bir şekilde buluşturan portallara kadar gençliğin gelişmesini sağlayacak projelerle Çanakkale gençliğinin gelecek kaygılarını giderecek ve yarınlara umutla bakmalarını sağlayacağız. Bu bağlamda Çanakkale Belediyemizin geçtiğimiz yıllarda başlattığı sosyal belediyeciliğin de şartlarından biri olan Kariyer ve İş Geliştirme Ofisinin çalışmalarını geliştirerek Çanakkale gençliği için fikri ve proje bazında da destek sunan bir Kariyer Merkezine dönüştürmeye çalışacağız” dedi.

ÜNİVERSİTE VE KENT BİRLİKTELİĞİNİ SAĞLAYACAĞIM

Akkoca, “İlk işim bu olacak meclisten müsaade isteyeceğim ve üniversitede yerel sorunlar ve çözüm önerileri paneli gerçekleştireceğim. Bu sayede üniversite öğrencilerinin yaşadığı sorunları birinci ağızdan dinleyecek ve çözümleri de birlikte üretmeye çalışacağız. Mantıklı ve makul bir yönetim anlayışı ile üniversite öğrencilerini optimum memnuniyete ulaştıracağız. Onları dinlemek bile ciddi bir adım olacak. Sanıyorum Belediyemiz için bir öğrenci yurdu açmak imkânsız değil. Buna bir çare bulmalıyız. Üniversite ile kentin bağını güçlendirecek ne varsa teklif olarak götüreceğim mecliste tartışılmasını sağlayacak ve bu projeleri hayata geçireceğim” şeklinde konuştu.


PEKİ, NEDEN ÜNİVERSİTE’YE ÖNEM VERMELİYİZ?

CHP Çanakkale Belediye Meclis Üyesi  aday adayı  Mustafa Alptuğ Akkoca  şöyle dedi; “Ben Üniversitemize gelen her bir öğrenci arkadaşımızın Çanakkale’de yaşadığı 4-5 yıllık süreçte hem kent kültürüne hem de Çanakkale ekonomisine ciddi katkılar sağladığını düşünüyorum. Mezun olduktan sonra da onların memleketlerine birer Çanakkale elçisi olarak dönmesi gerektiğini, memleketlerinde Çanakkale ile ilgili hatıralarını anlatırken Çanakkale’nin manevi, kültürel ve sosyal yapısını övünerek anlatsınlar ve buradaki kent yaşamı ile ilgili gururlansınlar istiyorum. Yine kentimize katkı sunmak üzere; üniversitemize gelen ülkemizin değerli gençlerini ve üniversitemizin değerli akademik personeli ile Çanakkale gençliğini bir araya getirecek belediye destekli atölyeler kurabiliriz, etkinlikler yapılıyor daha geniş kapsamlılarını da gerçekleştirebiliriz. Bu bağlamda; yazılım günleri, resim günleri gibi hem teknolojik hem sanatsal hem de sosyal programlar, münazara programları ve haftalık serbest kürsü programları yine planlarımız arasında mevcut; ayrıca orta öğretimdeki ve liseli kentlilerimize üniversite öğrencilerimizden eğitim sağlayabilir ve Çanakkale’ye diğer illerden gelen bilgi ve kültürün buradaki kent gençliğine aktarımını gerçekleştirebiliriz. Bu sayede öğrencilerimiz ekstra gelir de elde edebilecek ve kentlilerimizle daha sıcak bir iletişim halinde olabilirler. Kent halkı ve üniversite sürekli iletişim halinde oldukça da birlikte yaşamayı birlikte yönetmeyi başaracağız. Önce Meclis gençleşecek ve Çanakkale için her şey gün geçtikçe güzelleşecek”Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
126 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın