• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

CHP İl Genel Meclis Üyesi aday adayı Tayfun Barın, ““Devlet büyüklerimiz, çiftçi temsilcilerimiz ‘mazotun yarısı bizden’ gibi kampanya yürüttüler, söylemlerde bulundular ama bu söylemleri yaptıklarında mazotun fiyatı 4 TL idi. Şimdi ise 6,45” dedi.

 

CHP  İl Genel Meclis Üyesi aday adayı  Tayfun Barın, 12 Ocak günü yapılacak eğilim yoklaması öncesinde üyelere mesaj verdi. Barın, “Devlet büyüklerimiz, çiftçi temsilcilerimiz ‘mazotun yarısı bizden’ gibi kampanya yürüttüler, söylemlerde bulundular ama bu söylemleri yaptıklarında mazotun fiyatı 4 TL idi. Şimdi ise 6,45… Devlet büyüklerimize de çiftçi temsilcilerimize de sorarım ne oldu bizim mazot işi? Vermediler, iptal ettiler. Yat sahibi trilyonluk yatına vergisiz mazot alıyorken biz üretmek için kullandığımız traktörümüze niye vergisiz mazot alamıyoruz?” diye sordu.

 “BİR KİLO BUĞDAYA BİR BARDAK ÇAY İÇEMİYORUZ”

Barın, “Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçiyi sömüren bir kurum olduğunu düşünüyorum. 10 bin liralık bir ürün aldığımızda 4 yılda faiziyle birlikte 16-17 bin lira gibi bir para ödüyoruz. Bu çiftçiyi bitiriyor. Biz bir kilo buğday karşılığında bir bardak çay bile içemiyoruz. Çiftçi temsilcilerimizin de neden buna sessiz kaldığını merak ediyorum. Çiftçi borç içinde yaşam mücadelesi veriyor. Kredi kullanmayan bir çiftçi yok. Çoğunun hem ruh sağlıkları hem aile ilişkileri bozulmak üzere… Şuan resmen çiftçi, kredi ekip faiz biçiyor ” şeklinde konuştu.

 “BU TOPRAĞIN SESİ OLACAĞIM”

 Çiftçinin durumunu değerlendirdikten sonra neden aday olduğunu da anlatan Barın, “En genç çiftçilerden biriyim. Ana gelir kaynağım da tarım. Batakovasındaki yerlerimi işleyip kazanıyorum. Geçimini toprakla sağlayan biri olarak toprağın değerini iyi biliyorum. Bu toprağın sesi olacağım. 31 Mart Yerel seçimlerinde, İl Genel Meclisi Üyeliğine talibim. Önseçimde üyelerimizin desteği ile nasip olur da aday olursam ve başta çiftçilerimiz olmak üzere Çanakkalelilerin oyunu alıp meclise girebilirsem, çiftçilerimizin yerel meclisteki sesi olacağım. Denge siyaseti değil, toprağımızın kültürümüzün sesi olacak bir siyaset yapacağım.”


 NEDEN ADAY ADAYI OLDU?

CHP  İl Genel Meclis Üyesi aday adayı  Tayfun Barın, niçin göreve talip olduğunu da şöyle anlattı : “Kırsalın derdini çeken biziz, edebiyatını yapanlar belli. Her karışı alınteri ve kanla savunulan bu topraklara betonları dikmek için değil, tarım ile değer katmak için adayım. Çalışkan köylülerimizin rüzgârı olmak için adayım. Türkiye’mizin lokomotifi, tatil bilmez isyan bilmez çiftçimizin kılıcı olmak için adayım. Köy enstitüleri ruhuyla CHP’nin kırsaldaki gücüne güç katmak için adayım. Doğup büyüdüğüm, tarihe tanıklık etmiş, Marmara’nın ve Egenin zirvesi, yeşilin maviyle birleştiği Erenköy’üm katlediliyor. Neden mi? Rant uğruna… Bu katle izin verenler tarih katilidir. Doğa katilidir. Çanakkale düşmanıdır. Neden mi il genel meclisi üyeliği ne adayım? Yeşili sadece mezarlıklarda görmemek için…”Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
103 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın