• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Çanakkale’de basın sektöründe çalışan gazeteciler ile bir araya geldi. Gider, “1 Nisan 2019 tarihinde de belediye başkan sıfatı ile sizlerle buluşacağım

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Çanakkale’de basın sektöründe çalışan gazeteciler ile bir araya geldi. Gider, “1 Nisan 2019 tarihinde de belediye başkan sıfatı ile sizlerle buluşacağımıza inanıyorum” dedi.

 

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Çanakkale’de basın sektöründe çalışan gazeteciler ile bir araya geldi. Gider; Çanakkale’nin en büyük sorunu olarak trafik sıkışıklığı olduğunu belirtti. Trafik sıkışıklığı ile ilgili olarak açıklama yapan Ayhan Gider; “Çanakkale bir metropol değil, 130 bin nüfuslu bir ilde trafik sıkışamaz. Eğer trafik 130 bin nüfuslu bir şehirde sıkışıyorsa; birilerinin bu trafiği sıkıştırıyor olması gerekir” dedi.

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider; “Basının ne kadar önemli ve büyük bir sektör olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sayı ne kadar artarsa halkın doğru haber alma özgürlüğü de artacaktır. Basının nitelikli ve çok olmasından övünmeliyiz. Çanakkale bu açıdan diğer birçok ilden daha önde olduğunu görüyoruz. Umuyorum ki halkın doğru haber alma özgürlüğünde özveriyle çalışmalarınıza devam edeceğinize inanıyorum” dedi.


“BASININ SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞTAY YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Çanakkale yerel basının sorunlarının çözümü için çalıştay yapılması gerektiğini belirten Belediye Başkan adayı Ayhan Gider; “Çanakkale yerel basının sorunları olduğunun farkındayız. Bu sorunları çözebilmek için 3-4 gün sürecek bir çalıştay düzenleyerek neler yapılmalı konusunda görüşmemiz gerekiyor. Çünkü basının sorunlarını en iyi bu sektörün temsilcileri olarak sizler biliyorsunuz. Bu sorunların çözümü için hep birlikte oturup konuşmalıyız” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider; “16 yıldan bu yana belediye başkanlığı görevini yürüten Ülgür Gökhan’a karşı seçimleri kazanabileceğinize inanıyor musunuz” şeklindeki soruya; “Bugüne kadar karşınızda birçok sıfatla bulundum. İl genel sekreteri, milletvekili ve nihayetinde belediye başkan adayı olarak. 1 Nisan 2019 tarihinde de belediye başkan sıfatı ile sizlerle buluşacağımıza inanıyorum. Seçilmeyeceğime inansam neden aday olayım ki” diyerek cevap verdi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
127 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın