• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

CHP Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Gülay Güney Sarıkaya, “ Belediye meclis üyeliği görevinin, demokrasi anlayışının temel taşı olan katılımcılık ilkesi ile yapıldığında başarılı olunabilecek bir kamu hizmeti olduğuna inanıyorum” dedi

31  Mart 2019 ‘da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden(CHP)  Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı olan Gülay Güney Sarıkaya 12 Ocak’ta yapılacak eğilim yoklaması öncesinde   bakış açısını Çanakkale Memleket’e  anlattı.

Bilgi ve bilimsel düşünce….

Son dönem il yönetiminde görev alan, 12 Ocak’ta gerçekleştirilecek eğilim yoklamasına 17. sıradan giren  CHP Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Gülay Güney Sarıkaya, “ Belediye meclis üyeliği görevinin, demokrasi anlayışının temel taşı olan katılımcılık ilkesi ile yapıldığında başarılı olunabilecek bir kamu hizmeti olduğuna inanıyorum. Yerel  yönetimler, kentlilerin refahı ve konforu için sundukları hizmetlerde ,bilgi ve bilimsel düşünceyi önceleyerek kente bütüncül bakabilmeyi ve kamu yararını gözetmeyi esas aldıkları oranda başarılı olabilirler düşüncesindeyim.


Kentte varolan kültürel ve doğal kaynakları koruyup kollayan,gerektiğinde bu amaçla hukuksal boyutta mücadele veren bir yerel yönetim anlayışının güçlendirilmesinden yanayım. Kentliye verilenhizmetlerde dezavantajlı kesimlerinöncelenmesini,kadınlar , çocuklar ve gençlerin sorunlarına  dönük çözümler üretilmesini  çok anlamlı ve değerli buluyorum” dedi.

Yerel yönetimler ve  kentlerde demokrasinin gelişimi….

Sarıkaya “Hava ,su toprak gibi yaşamsal değerlerin korunması, eğitim, istihdam ,tarım , enerji üretimigibi konularda yaratılacak çözümler; bir bütün olarak kent yaşam kalitesinin geliştirilmesinin yegane yoludur.. Bunun karşılığı da sosyal demokrat ilkeler ışığında ete kemiğe büründürülecek sosyal belediyeciliktir. Saymış olduğum bu genel yaklaşımların dışında Harita Mühendisliği meslek disiplini açısından bakıldığında kentte ki yapılaşmaya ve planlamaya dair de katkılarım olacağına inanıyorum. Yerel yönetimlerin kentlerde demokrasinin gelişimine sunacağı katkılar ile birlikte, sosyal belediyecilik hedefleri ile halkımızla kuracağı köprüler  aynı zamanda  Cumhuriyet Halk Partisini  iktidara taşıyacak zemini yaratacaktır.. Bu bağlamda yereldeki  başarılı performansın etki alanları, ülkemizin demokrasi özgürlük ve barış iklimine önemli katkılar sunacaktır. Ülkemizin yerelden başlayarak böylesi bir değişime olan ihtiyacı her geçen gün kendisini daha da çok hissettirmektedir. Bir yandan her yönüyle Çanakkale halkının yaşam kalitesini yükseltmek için çaba gösterirken diğer yandan sosyal demokrasinin ilkeleri temelinde dayanışma ile örülmüş katılımcı bir belediye meclisi performansına katkı sunmak adına bu göreve talip oluyorum” şeklinde konuştu.

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
595 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın