• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kozçeşme Köyü’nü ziyaret ederek kıraathanelerde bir araya geldiği vatandaşlara, tarımda yaşanan sorunları aktardı. Ceylan, “AKP’nin tarım politikaları ile gelinen noktada çiftçi üretimden çekilir hale ...

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kozçeşme Köyü’nü ziyaret ederek kıraathanelerde bir araya geldiği vatandaşlara, tarımda yaşanan sorunları aktardı. Ceylan, “AKP’nin tarım politikaları ile gelinen noktada çiftçi üretimden çekilir hale gelmiştir” dedi.

 

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale köylerine yaptığı ziyaretlere Biga Kozçeşme Köyü ile devam etti. Ceylan, Kozçeşme kıraathanelerinde bir araya geldiği vatandaşlara AKP’nin tarım politikaları hakkında bilgi vererek, sorunları ilk ağızdan dinledi.

 

CHP’li Ceylan, 2 milyon hektar mera alanının 2002 yılından bu yana yok olduğunu hatırlatarak, “Samanı ithal eden ülke haline gelmiş durumdayız, meralar yok oldukça hayvancılık zarar görmektedir” diye konuştu. CHP’li Ceylan nüfusumuzdaki artışa bağlı artan gıda ihtiyacını, ithalatla karşılama eğiliminde olan iktidarın, ülkenin tarımla uğraşan kesimlerinin sorunlarını çözmekten uzak olduğunu belirterek, “AKP politikaları ile Türk çiftçisi değil, Somali çiftçisi, Arjantin çiftçisi kalkınıyor” diye konuştu.

 

AKP İktidarının çiftçilere yapılacak destekleme ödemeleri için Tarım Kanunu’nda belirtilen oranda ödenek ayırmadığını hatırlatan Ceylan, “Tarım, üreticileri lehine programlamaz ve gerekli planlamalaryapılmaz, tarımsal üretim süreçlerini piyasa koşullarına terk edersen et, saman, buğday, bakliyat ithal eden ülkeler ligine yükselirsin” dedi. Tarım alanlarındaki daralmanın da çiftçinin üretimden geri çekilmesine bağlı olduğunu savunan Ceylan, üreticinin her alanda desteklenmesi gerektiğini kaydetti. 

 

CHP’li Ceylan’ın Kozçeşme Köyü'nde yaptığı temaslara İlçe Başkanı Atilla Diren, İl Genel Meclisi Adayları Levent İrez, Hakkı Sezen ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Ceylan temaslarının ardından Kozçeşme’den ayrıldı.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
109 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın