• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Türkiye Barolar Birliği tarafından tasfiye edilmiş Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu eski Başkanı Av. Ali Furkan Oğuz mücadeleye devam ediyor. ‘Bu daha başlangıç’ diye Oğuz bakın çevre için hangi müjdeli haberi verdi?

TÜM HALKIMIZA MUTLULUKLA VE SAYGI İLE DUYURUYORUZ

 

Türkiye Barolar Birliği tarafından tasfiye edilmiş Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu eski Başkanı Av. Ali Furkan Oğuz  “Çanakkale Lapseki sınırları içerisinde planlanan Sarıkaya Karaburun Termik Santralı hakkında verilen Çed Olumlu Kararının iptali istemli açmış olduğumuz davada Çanakkale İdare Mahkemesi davayı reddetmiş, ardından karari temyiz etmemiz üzerine Danıştay Bozma ve idari işlemin iptaline karar vermişti. Bu karar sonrasında da davalılar yargılanmanın yenilenmesi talebinde bulunmuştu. Bugün Çanakkale İdare Mahkemesi vermiş olduğu karar ile yargılanmanın yenilenmesi talebini reddetmiş bulunmaktadır. Tüm halkımıza mutlulukla ve saygı ile duyuruyoruz. 
Bu daha başlangıç !” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM KARARI ALDIK

Av. Ali Furkan Oğus çevre mücedelisinin süreceğini ifade ederek “3 Kasım Cumartesi günü Türkiye Barolar Birliği tarafından tasfiye edilmiş Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyeleri olarak İzmir Barosu’nda toplantımızı gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz toplantıda mücadeleye devam kararı aldık. Şimdi, ekoloji ve hukuk mücadelemizi daha da etkinleştirmek adına çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Tüm Baroların ve Baro Çevre ve Kent Hukuku Komisyonlarının ekoloji ve hukuk mücadelesinde daha etkin hale gelmesi icin, ortaklaşma icin ve daha da büyük bir ekoloji ve hukuk mücadelesi oluşturabilme adına daha fazla çaba sarf edeceğiz.Kaz Dağları’ndan Cerattepe’ye, İğneada’dan Alakır’a, Sinop’tan Gezi Parkı’na, Akkuyu’dan Balıklıova’ya Buradayız, burada olmaya devam edeceğiz ! Bu daha başlangıç ! ” şeklinde konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın