• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Eğitim İş Sendikası Çanakkale Yönetim Kurulu, Çanakkale Valiliği’ne .aşvurup kendilerine yoğun şekilde gelen ‘!0 Kasım tatil günü olduğu için Atamızın anma programı 12 Kasım günü gerçekleştirilecek” iddiasını sordu.

 

Eğitim İş Sendikası Çanakkale Yönetim Kurulu  açıklamasında “Ata’mızın ebediyete intikalinin 80. Yılında yapılacak anma programlarına ilişkin olarak 10 Kasım 2018 gününün Cumartesi (hafta tatili)’ne denk gelmesi nedeniyle Çanakkale merkez ve ilçelerinde bazı okullarımız tarafından bir önceki gün ya da 12 Kasım 2018 tarihinde pazartesi günü anma programları yapılacağı bilgileri öğrenci, veli ve öğretmenler tarafından sendikamıza yoğun bir şekilde ulaşmaktadır” denildi.

Açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatına ilişkin anma programlarının 10 Kasım günlerinde 09.05’te saygı duruşu ile yapılması gerektiği açıktır.

            Aksi taktirde yapılan gelişi güzel anma programları ATATÜRK’e karşı yapılmış bir saygısızlık olacaktır.

            Özellikle 10 Kasım Cumartesi günü, hafta tatilini gerekçe göstererek anlamına uygun gün ve saatin değiştirilmesine yönelik uygulamalara gidilmesi asla kabul edilmemelidir.

            Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak 07.11.2018 tarihinde Çanakkale Valiliğine 10 Kasım 2018 Anma programları konusunda uyarı yazısı yazarak gerekli tedbirlerin alınması için Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile il ve ilçelerdeki tüm okul müdürlerinin uyarılmasını talep etmiştir.

            Eğitim İş olarak basın kuruluşlarımız aracılığı ile Çanakkale Valiliği ve il Milli Eğitim Müdürlüğümüzü bu konuda tekrar uyarıyoruz.

            Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder ATATÜRK’ün vefatının 80. Yılında yapılacak anmaların 10 Kasım Cumartesi günü saygı duruşu ile yapılmasını 10 Kasım öncesi veya sonra sonrası yapılacak anma programlarının kabul edilemez olduğunu belirtiyoruz” görüşlerine yer verildi.

             Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın