• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Çanakkale Seramik Müzesi yöneticisi Burak Çiftçi Troya Müzesi’nin açılışına davet edilmeyişlerini kınadı. Çiftçi, “Troia Müzesi'nin açılışının bugün olduğunu gelen ziyaretçilerimizden öğrenmek acı geliyor insana” dedi.

 

Çanakkale Seramik Müzesi yöneticisi Burak Çiftçi  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Belki yorum birinin dikkatini çeker diye buraya bırakıyorum... Kentin bir Çanakkale Seramik Müzesi var sayın Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, haberiniz var mı? Hatta Türkiye'nin ilk resmi seramik müzesi... Troia Müzesi'nin açılışının bugün olduğunu gelen ziyaretçilerimizden öğrenmek acı geliyor insana. Bir bilgilendirme, davetiye (SMS yada telefon ile de olabilirdi) göndermek bu kadar mı zor? Yoksa müzenin sosyal demokrat belediye çatısı altında hizmet vermesi mi neden davet edilmememize?

Halbuki bizler siyasi rollerde kişiler değiliz. Sanatın, müzeciliğin içerisinde olan bağımsız bireyleriz. Hiçbir konuda bir olamayan Çanakkale nin turizm ve kültür konusunda da neden kopukluk yaşadığına örnek olduğunuz için teşekkür ediyorum şahsım adına. Bu duyarsızlığı kınıyor, yerel müzeler arasındaki diyalog eksikliğinin tez zamanda giderilmesini umuyorum!” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
250 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın