• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Belki siz de duymuşsunuzdur şu cümleleri birilerinden: “Ben ilkokul mezunuyum. Ama kendimi yetiştirdim. Kitap okudum. İnterneti kullandım. Bilgilendim. Doğruları öğrendim. “

Belki siz de duymuşsunuzdur şu cümleleri birilerinden: “Ben ilkokul mezunuyum. Ama kendimi yetiştirdim. Kitap okudum. İnterneti kullandım. Bilgilendim. Doğruları öğrendim. “

 

Her kaynağın güvenilir olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Neyse ki çok sayıda kaynak var. Bazı kaynaklar, belirli hedef ve amaçlar doğrultusunda, kasıtlı bir algı yönetimi, yanlış bilgilendirme, düşmanlaştırma ve kandırma esasına dayalı yayınlar yapsalar da gerçekleri öğreten kaynaklar da var.

Türkiye gündemi, gerçekten de dinamik ve çok yönlü bir gündem olmakla birlikte, bilinçli olarak sürekli değiştirilip yönlendiriliyor.

Bunun nedeni, ne yazık ki ülkemizin çağdaş bir çizgiden, gelişmiş ülkeler norm ve standartlarından, ekonomik, tarımsal, sınai güç ve kalkınmadan, çok uzakta, çok gerilerde bırakılması.

Eğer ülkemizde demokrasi, adalet, siyasi etik ve liyakat, ekonomik güç, sahip olduğumuz benzersiz kaynakların korunması ve verimli kullanılması, eğitimde modernizasyon, yatırımsal teşvik ve kalkınma, sağlık sektöründe reformlar, çiftçiye, üreticiye destek, emeklilerin, işçilerin haklarının iyileştirilmesi, kültürel, sportif faaliyetlerde yaygınlık ve başarı gibi yaşama dair olmazsa olmaz ne varsa başarılmış ve sağlanmış olsaydı, bu gün tartıştığımız konuların hiç birini tartışıyor olmayacaktık.

Bir iktidar partisinin oy kaybetmemesi için, ülkenin hem içinde hem dışında var olan tüm sorun ve olumsuzlukların yokmuş gibi gösterilmesi, bunların gündemde tutulmasının engellenmesi adına suni ve gerçeği yansıtmayan gündemler yaratılarak cahil ve bilgisiz kitleler çok kolaylıkla kandırılabilmektedir.

Belli çıkar grupları bu kitleleri nasıl yanlış yönlendiriyorsa, bizim de görevimiz bu gruptakilere doğruları öğretmektir.

Algıları ve gündemi oluşturmak için bu kez de Kurtuluş savaşımızın en büyük kahramanlarından, zafer kazandığımız İnönü savaşlarını bizzat yönetmiş, İstiklal Madalyalı Gazi Paşa, Başbakan, Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü kullandılar.

Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti tarihi’nin kurucu isimlerine, kahramanlarına saygısızlık ederek, iftiralar atarak gündemi değiştirmeye, ektikleri kin ve düşmanlık tohumlarını gübreleyip sulamaya kalkmasın.

Adnan İlterPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
248 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın