• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Ankara`da 10 Ekim 2015 tarihinde ‘Emek, Barış, Demokrasi’ mitingine yapılan canlı bomba saldırısı sonucu, 100’ün üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan katliam Çanakkale’de de kınandı.

Çanakkale Emek ve Demokrasi Güçleri,  Ankara Garı katliamını kınamak ve hayatını kaybedenleri bir kez daha anmak amacı ile saat 17:30’da Golf Aile Çay Bahçesi önünden başlayan bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Eğitim Sen’in çağrısı ile gerçekleştirilen yürüyüşe, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP merkez İlçe Yönetimi, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, EMEK Partisi Çanakkale Örgütü Yönetimi, HDP İl Yönetimi,sendika temsilcileri  katıldı.

‘Unutmayacağız, unutturmayacağız’ sloganları ile yürüyüşe geçen Emek ve Demokrasi Güçleri  10 Ekim Ankara Gar katliamında yaşamını yitiren Emek Partisi Çanakkale İl Başkanı Ercan Adsız’ı da ‘Ercan Adsız ölümsüzdür’ sloganı ile  andılar.

 Yoğun güvenlik önlemleri arasında, Kordonboyu Troya Atı önüne  sloganlar atarak gelen kitle Ankara Garı katliamında yaşımını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Basın açıklamasında dün olduğu gibi bugünde barış çağrılarının devam edeceği vurgulandı. Yapılan basın açıklamasının ardından kitle olaysız bir şekilde dağılırken yürüyüşe katılanların havadan  drone ile izlendiği görüldü.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
118 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın