• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, aylık olağan toplantıda yerel seçimlerde aday olup olmayacağı sorusuna “Önümüzdeki hafta ısınma turlarına çıkacağız, göreceğiz” şeklinde cevap verdi.

Yerel seçimlerde merkez adaylığı konusunda daha önce sorulan soru üzerine ‘vites büyüttüm’  açıklamasında bulunan Kepez Beldesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Ömer Faruk  Mutan; “Yerel seçimlerde merkez adaylığı konusunda soru üzerine ‘yapamaz mıyım, beceremez miyim, yakışmaz mıyım?’ demiştim. ‘Yaparım beceririm, yakışırım da. Maça girer, maçıda alırım, vites büyüttüm’ demiştim. Siyaset böyle bir şey zaten.  Önümüzdeki haftada bu konuyla ilgili antrenman kısmına çıkıyorum. İzleyeceğiz ve hep birlikte göreceğiz” dedi.

Daha önce Milletvekili adaylığının Genel Merkez tarafından kabul görmediği, Çanakkale Belediyesi adaylığının CHP’de gerçekleşmez ise İyi Parti’den aday olabileceği ve kendisinin merkez sağ bir siyasetten geldiği sorularına cevap veren Mutan; “ Milletvekilliği adaylık meselesinde Genel Başkan ‘giremeyeceksiniz’ dedi. İstediğimiz şartlarda olmayınca girmedik. Ben, hep ön seçim istedim. Ön seçim olmadan yok. Genel Merkez bana, ‘gel birinci sıradan aday ol’ dese dahi ön seçim olmadan yok. İnatla bu seçimde de ön seçim istiyorum. İyi Partiden aday olmak gibi bir şey yok. Meral Akşener geldiğinde o zaman nezaketen ‘hoş geldiniz’ demeye gittim. O dönemde aklımda kalan Meral hanımefendinin söylediği bir cümle var. Kendisi, ‘sen sen ol, kadın düşmanı edinme’ dedi. Bu da aklımda kaldı.  Ben sokaktan, ‘sol’dan geliyorum. 12 Eylül önce sokak hareketlerini olduğu gençlik hareketlerinden gelen biriyim. Merkez sağdan ya da sağdan gelen birisi değilim” dedi.273 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın