• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Başkan Vekili Ali Sürücü ve Handan Özyayla ile birlikte Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nü ziyaret ederek hafta sonu ana su borusu delinmesinin onarımında gösterdikleri özveri ve yoğun emek için personele ....

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Başkan Vekili Ali Sürücü ve Handan Özyayla ile birlikte Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nü ziyaret ederek hafta sonu ana su borusu delinmesinin onarımında  gösterdikleri  özveri ve yoğun emek için personele teşekkür etti.

Çalışanlara baklava ikramında bulunan Başkan Gökhan, “Bugün hem sizlere teşekkür etmek hem de basında yer alan yalan yanlış haberler ile sizlere yapılan haksızlığı düzeltmek için buradayım. Çanakkale Belediyesinin hizmet açısından en önemli birimleri arasında yer alıyorsunuz. Çünkü ötelenemez, ertelenemez, bir saat sonraya bile bırakılamaz işlerde ve sorunlarda hizmet veriyorsunuz. Su patlağından, arıtmaya kadar olan sorunlar ertelenemez. Yol bozuk olur o iki gün sonra da yapılır ama su arızası ertelenemez” dedi.

SU KESİNTİSİ BELEDİYENİN HATASINDAN KAYNAKLANMADI

Su kesintisinin Belediyenin hatasından kaynaklanmadığını ifade eden Başkan Gökhan, “Cumartesi akşamından başlayıp ertesi gün öğleden sonra yaşanan patlak da ben sizlerle birlikte bölgede idim. 18 saat uyumadan etmeden oralarda çalıştınız. Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Belediyenin hiçbir hatası olmayan bir patlaktan bahsediyoruz. Orada bizden izinsiz ve habersiz bir sondaj çalışması yapılıyor. Köye  yeni bir su kuyusunun açılması için yer gösteriliyor. Tam da borunun üstüne denk geliyor. Bazı aklı evveller baypas yapsaydınız olmaz mıydı diyor, bilmiyor ki o ana boru. Ona baypas mı yapılır. Maalesef saatlerce kentte su olmadı” dedi.


“ EMEĞE SAYGI DUYUN”

İşçi emeğine dikkat çeken Başkan Gökhan sözlerini, “Gecenin karanlığında sular içinde çalışmak çok zor. Kış mevsiminde de herkes yatağında uyurken eksi derecelerde sizler insanların refahı için çalışıyorsunuz. Bir de utanmadan belediyenin personeli beceriksiz, yetersiz yazmışlar, personel yok demişler. İddia ediyorum ki Çanakkale Belediyesi’nin personeli mühendisinden çalışanına kadar tüm kamu kurum personellerinden daha ehliyetlidir. Bunu yazan akan suya bakıyor ama su nasıl akıyor bunu hiç bilmiyor. Sen asıl sondajcıya burada su var diye bölgeyi işaret edenlere bak. Onlar yeteneksiz, deldirdiler borumuzu. Boruyu, gece mesailerini, suyu ödeyecekler. Tonlarca arıtılmış suyumuz gitti. Yaklaşık 200 Bin TL zarar var. Her zaman sizlerin yanındayım, sizlerin emeği ödenmez. Fedakârca çalışıyorsunuz. Kamyoncusundan makinecisine kadar herkes elinden geleni yaptı.  Bunu fırsat bilip dedikodu yapanlar var maalesef bunu da milletvekili yapıyor. Bu yolla bizi kötülemeye çalışıyorlar. Birine yazdım hadi beni eleştiriyorsunuz, bari emeğe saygı duyun. Bilmeden konuşuyorsunuz, bir de günaha giriyorsunuz. Alt tarafı sular akmadı ama bunun üzerinden personeli kötülemek son derece ayıptır. Sonuna kadar arkanızdayım, sizi savunuyorum, savunmaya da devam edeceğim” şeklinde sürdürdü.

“ZARARI TAZMİN EDECEĞİZ”

Zararın tazmin edileceğini vurgulayan Başkan Gökhan, “Sizi beceriksiz, tembel ve yeteneksiz görenleri buraya davet ediyorum. Gelsinler sizin yüzünüze söylesinler, siz de onlara anlatın. Bilmeden bunu vesile kılıp emekçilerin kötülenmesine üzülüyorum. Ben siyasetçiyim beni kötülesinler ama emekçi arkadaşlarıma laf gelmesi beni üzüyor. Sade vatandaş böyle düşününce yazınca kızmıyorum ama kasten çarpıtarak emek üzerinden eleştiri getirenlere çok kızıyorum. Bu durumu kasıtlı olarak çarpıtanlara, özellikle de emek üzerinden çarpıtanlara sizlerin hakkını helal etmiyorum. Çok yoğun bir emek sarf ediyorsunuz ve bu nedenle aldığınız para helaldir. Biz de emeğinizin karşılığında ağzımız tatlansın diye baklava getirdik. Tüm çabalarınız ve emeğiniz için tekrar hepinize teşekkür ediyorum”.

 

ÇAĞRI MERKEZİNE YENİ  SİSTEM

 Su kesintisi sonra çağrı merkezinin kitlendiğini de ifade eden Başkan Gökhan sözlerine, “Pazar günü çağrı merkezimizde normalde tek nöbetçi arkadaş olur. Bu Pazar üç arkadaşımızı görevlendirdik. Hatlarımız kitlendi. Su kesintisi biliyorsunuz önemli bir sorun. Planlı kesintiler haricinde su kesintilerinde, çağrı merkezimizde sekreter kaydı ile bilgilendirme yapılacak. Böylece yoğunluk azalacak.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
434 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın