• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Balıkesir’e bağlı Edremit İlçesi DHA Bürosu’ndan emekli olup Çanakkale’nin Kepez Beldesi’ne yerleşen, tanınmış gazeteci Ahmet Ertan yaptığı paylaşımla ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.

Gazeteci Ahmet Ertan “Uyarı” başlığı ile  sosyal medya hesabından yayımladığı  içerikte Ayvacık Belediyesi’nin kent girişindeki o fotoğrafın çalıntı olduğu ortaya çıktı. O fotoğraf hem çalıntı, hem de Ayvacık’a ait değil…

Gazeteci Ahmet Ertan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda“Paylaşımlarımı, özellikle Kazdağları fotoğraflarını kendileri çekmiş gibi kopyalayıp, kendi sayfalarında paylaşanlar var.. Bu kişileri engelleme kararı aldım..Artık kusura bakmasınlar..Bir de  bana ait haber fotoğrafları alıp,  bir belediyenin ilçe girişi ve çıkışlarına diktirdiği 'Hoş geldiniz'. "Güle güle" yazan, tabelalarda izinsiz olarak kullananlar bile varmış.. (arkadaşlarım fotoğrafları çekmiş) fotoğraftaki kişiler kendisinin de akrabasıdır..


Ayrıca burası; Ayvacık değil, Balıkesir..Fotoğrafların, özel/ sanatsal bir değeri olduğunu da düşünmüyorum)Ancak bu eylem, yasalar önünde de suçtur.. Ben de bu eylemi doğru bulmuyorum.. (Beğeniyorsanız, isteyin, vereyim.. para/ pulda istemem)Ayrıca; tabi ki, paylaşımı da önemsiyorum..


Doğru olan; paylaşımların sağ alt köşesinde bulunan"Paylaş" butonuna tıklayarak paylaşmanızdır...Saygıyla, rica...” dedi.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
422 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın