• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°

Yeşim Karadağ önceki gün Ankara’ya giderek AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nu ziyaret etti. Karadağ, twitter hesabından takipçilerine gönderdiği fotoğrafa…..

Biri,  AK Parti’de Türkiye’nin tek kadın il başkanı oldu, görev yaptı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde görevinden ayrıldı. Diğeri, partisinin kuruluş sürecinden itibaren mücadele etti ve 49 yıl sonra Çanakkale’nin ikinci kadın milletvekili olma başarısını yakaladı.

AK Parti Çanakkale Teşkilatı’nda o iki kadın. Biri Yeşim karadağ, diğeri Jülide İskenderoğlu. Yeşim Karadağ AK Parti’de  Türkiye’nin tek kadın il başkanı olup görev yaptı. Sonrasında görevinden ayrıldı fakat siyasetten kopmadı. Jülide İskenderoğlu ise partisinin kuruluşundan itaberen azimle çalıştı ve 24 Haziran genel seçiminde AK parti Çanakkale Milletvekili seçildi. 49 yıl aradan sonra Çanakkale’de seçilen ikinci kadın vekil olarak siyaset tarihinde yerini aldı.

Yeşim Karadağ önceki gün Ankara’ya giderek AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nu ziyaret etti. Karadağ, twitter hesabından takipçilerine gönderdiği fotoğrafa “ Kadına sözde değil özde kıymet veren partimizin, yıllardır çeşitli kademelerinde birlikte siyaset  yaptığımız Çanakkale milletvekili seçilen Jülide İskenderoğlu’nu  ziyaret edip yeni görevinde başarılar diledim.Yolu açık, Allah yar ve yardimcisi olsun” açıklamasını ekledi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
245 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın