• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
 • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın açıklamasına sert ifadelerle cevap verdi. Güneşhan, “Senin bu sicilin ortadayken, partimize ya da partimizin herhangi bir üyesine söz söylemen için ağzını ve geçmişini

 

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın açıklamasına sert ifadelerle cevap verdi. Güneşhan, “Senin bu sicilin ortadayken, partimize ya da partimizin herhangi bir üyesine söz söylemen için ağzını ve geçmişini temizlemen lazım” dedi.

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan  basın açıklamasında “Seçilmiş kadın bir il başkanı, baskıyla, zorla hem de 8 Mart’ta istifa ettirildikten sonra onun yerine oturma onursuzluğunu gösteren ve siyasi ahlaksızlığını yaşayan Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız kendi geçmişine, tetikçiliği yaptığı ve kripto FETÖ’cü olduğu dile getirilen Grup Başkanvekiline bakmadan CHP’ye, belediye başkanımıza ve genel başkan yardımcımıza sözler söylemiş. Bu boş sözlere elbette yanıt vermeyeceğiz. Ama bilsin ki Çanakkale bir markadır. Hep kardeşlik, barış ve güzellikle anılır. Ama kendilerinin neyle anıldığını hatırlatmakta yarar var” dedi ve anlattı…

 

 • Fethullah Gülen Hocaefendiyi biz kurtardık diyen ve bunu gazetelere manşet yaptıran Grup Başkanvekili ile hatırlanıyorlar.
 • Yalandan bir suikast planıyla kozmik odaya girilip bu ülkenin sırları yabancı ülkelere kaçırılırken, Genelkurmay Başkanı ve milli ordu unsuru komutanlar terörist ilan edilirken, orduya FETÖ ile birlikte kumpas kurarlarken, bizler Silivri Zindanları önünde, göstermelik mahkemelerde direnirken televizyonlara çıkıp kışkırtıcılık yapan, Hocaefendisine selam gönderen dönemin İstanbul, bugünün Çanakkale Milletvekili ile anılıyorlar.
 • 15 Temmuz hain darbe girişimine katılan, Atatürkçü komutanların tasfiye edilip yerlerine FETÖ’cü komutanları hem de 17-25 Aralık’tan sonra getiren yasa teklifine övünerek imza atan, darbe girişimine altyapı hazırlayan yasa teklifinde imzası olan Grupbaşkanvekili ve Çanakkale Milletvekili’nin tetikçisi bir il başkanı olarak anılıyorsunuz.
 • Oslo’da “şehirlerin altını bombayla doldurdunuz” diyenleri “oraya ben gönderdim” demekten, Habur’da PKK ile kol kola girmekten, Barzani’ye “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye tezahürat yapanlardan çekinmeyenlerin piyonu olarak anılıyorsunuz. 
 • “Hendeklere göz yumun, terör örgütünün eylemlerine ses çıkarmayın” talimatını verdiğini canlı yayında söyleyenlerin savunucusu olarak biliniyorsunuz.
 • Barzaniyle poz vermek için hazır olda bekleyen, FETÖ liderlerinin elini öpmek için sıraya girenlerle iş tutan, IŞİD’lileri öfkeli gençler diyenler olarak anılıyorsunuz.
 • Çocuk tecavüzcülerine, bunların vakıflarına siper olanlar, “kadınlar dövülebilir, hamile kadın sokağa çıkmasın” diyenlere destek olanlar biçiminde anılıyorsunuz.
 • Camileri genelev yaptılar diyen sözde akademisyen, keşke Yunan galip gelseydi diyen çakma tarihçilerin koruyucusu olarak biliniyorsunuz.

 

Güneşhan açıklamanın sonunda “Senin bu sicilin ortadayken, partimize ya da partimizin herhangi bir üyesine söz söylemen için ağzını ve geçmişini temizlemen lazım. Yoksa kalkar birisi “bunca hukuksuzluk olurken, milli orduya kumpas kurulurken, FETÖ, IŞİD, PKK ile kol kola girmişken bir hukukçu olarak sen neredeydin Avukat Yıldız” diye sorar” ifadelerini kullandı.

 

                                               

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
339 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın