• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 12° 8°

Çanakkale’de Aynalı Pazar Gazetesi’nin gündeme getirdiği devlet hastanesinde polikliniklere geçişi sağlayan kapının tekrar duvarla örülmesi konusunda Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan önemli açıklamalarda bulundu.

. Bölgede bulunan eczacıların kim olduklarına kamuoyunun dikkat etmesi gerektiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan “Maalesef buradaki işletme sahipleri ciroları düştüğü için yaptığı girişimler sonucunda duvar tekrar örüldü” dedi.

VATANDAŞTAN SONRA BELEDİYE BAŞKANI DA TEPKİ GÖSTERDİ

Hastane duvarından Polikliniklere yaşlı ve yürüyemeyecek durumda olan hastaların geçişinde büyük kolaylık sağlayacağı gerekçesi ile vatandaşların talepleri doğrultusunda Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yönetimi polikliniklerin tam karşısında vatandaşların geçiş yapabilmesi için bahçe duvarında bir geçit açtırmıştı. Yaklaşık iki gün kadar açık kalan geçit birilerinin devreye girmesi sonrasında tekrar duvar örülerek kapatılmıştı. Yaşanan durum vatandaşların isyan etmesine sebep olurken duvarı tekrar ördürten kişilerin ve duvarı örün talimatını veren kişinin kim olduğunu da Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan “İlin En üstündeki Bürokrat” olarak tanımladı!

HASTANENİN KARŞISINDA TARAF ESNAFLAR VAR!

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde durağın orada bir geçit açılmıştı. Buradan polikliniklere geçiş yapabiliyordu hasta ve yaralı vatandaşlar. Otobüsten inince direk polikliniklere geçebiliyorlardı. Şimdi eskisi gibi oldu, dolanarak ana kapıdan çıkarak polikliniklere ulaşıyorsunuz. Burası neden tekrar kapatıldı? Doğru yapılmış bir işi neden tekrar bozdular? Burada tam karşı da taraf esnaflar var. Onlar bana da geldiler. Benim hastane duvarı ile işim olmaz diyerek geri gönderdim” 

“BU İLİN EN ÜSTÜNDEKİ BÜROKTATIN TALİMATIYLA DUVAR ÖRÜLDÜ”

 

Hastane duvarında açılan geçitten rahatsız olan Eczacı esnafların AK Partili olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Ömer Faurk Mutan; duvarın örülmesi için bu grubun lobi yaptığını ve amaçlarına ulaştığını söyledi. Mutan; “Bana gelen kişiler daha sonra bu ilin en üstündeki bürokratın talimatıyla duvarı ördürttüler. Neymiş efendim; ciroları düşmüş! Arkadaşlar insanların sağlıkları mı önemli yoksa birilerinin elde edeceği cirolar mı? Vatandaşın sağlığı için duvarda geçiş açılması doğruyken; birilerinin cirosu düştü diye duvar örülmesi doğru mu” tepkisini gösterdi.

VATANDAŞIN SAĞLIĞI MI? BİRİLERİNİN CİROSU MU DAHA ÖNEMLİ?

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Sağlık sistemi zaten tepeden tırnağa kadar alınıp satılır bir mal haline geldi. Tırnak kesiyorlar para, gözünüze damla damlatıyorlar o da para. Ama sağlığın internalindeki eczane, protezciler gibi kendi içlerinde rekabet eden işletmelerde akıllıca yapılan bir işin önüne geçtiler. Alttaki bürokratta biçare maalesef. İsim zikretmek istemiyorum; meraklısı gitsin o bölgedeki eczacılara kim kimin nesi bir baksın. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Orada koparılan bir durak yaygarasının ötesinde neden tekrar orada duvarı ördürttüler? Birilerinin cirosu yüzünden” dedi.

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

http://www.canakkaleaynalipazar.com/hastane-duvarini-orduren-ak-partililer-kim/13938/Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
200 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın