• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Çanakkale’nin yakından tanıdığı tarihçi ve yazar Ahmet Uslu'nun yıllardır Türkiye'yi karış karış gezerek Çanakkale ruhu ve kahramanlıklarını anlattı. Kimi zaman ilgisizlikten yakındı ama hiç bu kadar isyan etmedi.

Tarihçi yazar Ahmet Uslu 10 yıl önce şikayet üzerine el konulan Çanakkale savaş malzemelerini mahkemenin tamamlanmasıyla  geri alma hakkını kazandı.
Uslu, karar sonrası sosyal medya hesabından kamuoyuna sitemkar şekiilde seslenip “Var mı Çanakkale isteyen.... 10 yıl sonra gelen adalet” dedi.

Bu arada, Çanakkale Boğaz Komutanlığı Askeri Müze depolarından  tarihçi yazar Ahmet Uslu’ya ait malzemeler çıkartılıp teslim edilmek üzere hazırlandığı görüldü.

 

Tarihçi yazar Ahmet Uslu  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Tam 10 yıl önce 2008 Temmuz’unda bir müptezelin şikayetiyle el konulan Çanakkale savaş malzemelerini 10 yıl sonra mahkeme kararıyla Çanakkale Boğaz Komutanlığı Askeri Müze depolarından teslim alıyorum. Yaşadığım hukuk garabeti ne anlatmak için el konulan Çanakkale savaş malzemeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin paraları da var yorum sizlerin… Var mı Çanakkale isteyen.... 10 yıl sonra gelen adalet” dedi.

 

Ahmet Uslu Kimdir?

Ahmet Uslu, 1959 yılında Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta okulu Çan’da, lise öğrenimini Kırşehir Öğretmen Okulunda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve İstanbul Yüksek Öğretmen Tarih bölümünden 1980 yılında mezun olmuştur. Uslu, Uzun yıllar Çanakkale savaş malzemeleri toplamıştır. 2006 yılında 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Galerisini açmıştır. Çeşitli kuruluşlarda konferans ve sergiler açmaya devam etmektedir. Çanakkale’den Anadolu’ya sergileri ile Çanakkale savaşlarını yüz binlere anlatmaya devam etmektedir.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
340 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın