• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 12° 8°

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, 24 Haziran seçimleri yaklaşırken, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

İsmet Balkan, yaptığı açıklamada; Çanakkale’nin bu günden çok daha iyi bir duruma gelmesi, yapılamayanların yapılması, yanlış yapılanların düzeltilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Başarmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. En başta Cumhuriyet değerleri ve kurucu iradenin yeniden tesis edilmesi için. Başaracağız… Ancak yaptığımız çalışmalarda, görevi sadece ve sadece Çanakkale halkına ve bu millete hizmet etmek olan kamu kurumlarının, politize olduğunu, iktidarın baskısı altında ne yapacağını şaşırmış bir halde siyasete alet olduklarını görüyoruz

“Cumhuriyet değerleri için kazanmak zorundayız”

AK Parti iktidarı, gittiği hiçbir yerde yeterli kalabalığı sağlayamadığını gördüğü için Yerel Devlet erkanını yanına alarak, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını ve muhtarları gittiği yerlere katılmaya zorluyor. Daha önceden açılmış ya da henüz açılmamış yerler, göz boyamak ve oy almak için, törenler düzenlenerek yeniden açılıyor. Bu sayede kalabalık gözükmeye çalışıyorlar. Bu yöntemler ile Genel Merkezlerine belki yaranabilirler. Fakat artık Çanakkalelileri kandıramıyorlar. AK Parti Genel Merkezi de Çanakkale’den ümide kesmiş olacak ki, Bülent Turan’ın sandıkta kalacağını anladıkları için miting bile yapamıyorlar. Çanakkale İYİ Parti, seçimin tartışmasız en çalışkan teşkilatlarına sahip. Adaylar olarak, her ilçemizi haftada en az iki sefer ziyaret ediyoruz.


Özellikle köylerde sadece İYİ Parti teşkilatları var. İktidar partisi, verdiği sözleri tutamadığı için köylünün yüzüne bakacak yüzleri kalmadığından, sadece araçlarını dolaştırabiliyorlar. En az 4 İlçede ve 350 köyde İYİ Parti birinci parti çıkacak. Açıkçası değerli hemşehrilerim, seçim, İYİ Parti Milletvekili Adayı ben İsmet Balkan ile AK Parti’nin Adayı Bülent Turan arasında geçiyor. Çanakkaleli hemşehrilerimin bu noktaya çok dikkat etmelerini istiyorum. Çünkü teveccüh gösterir de beni destekler ve seçerlerse, AK Parti Adayı Bülent Turan seçilemiyor.” dedi.

“Zengin, bereketli topraklar, turizm ve üniversite kalkınma modelimiz olacak”

“İYİ Parti Milletvekili Adayı olarak, hem Çanakkalemizin hem de ülkemizin sorunlarına hakimim.” diyen İsmet Balkan, “Parti politikalarımız, doğru ve sürdürülebilir politikalar. Her biri uzman ve nitelikli kadrolar tarafından, titizlikle çalışılarak hazırlandı. Ekonomide güveni artırmak ve sürdürmek için öncelikle OHAL’i kaldıracağız. Yapısal reformlarla, İyi bir anayasa ile güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden inşa edeceğiz. Yargıyı bağımsız hale getirerek, hukukun üstünlüğünün, adaletin tam anlamıyla uygulanabilirliğini sağlayacağız. Bereketli, zengin, işlenebilir topraklara sahip olan Çanakkaleli çiftçimizin de yüzünü güldürmek için her şatta ve fırsatta, onların sıkıntılarını dinlemek adına, yanlarında olup çözüm üreteceğim. Mazot, seçimden hemen sonra çiftçimize %50 indirimli olacak. Tarım sulama suyu, belirli miktara kadar ücretsiz olacak. Gübre ve yerli tohumun önündeki engelleri kaldıracağız.” dedi.

“Çanakkale, bir turizm kenti.” diyen İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, “Ancak, Çanakkale bu potansiyeli tam anlamıyla değerlendiremedi. Turizm sektörünü, Çanakkale’de kalıcı ve sürdürülebilir politikalarla, ortak akılla daha canlı hale getireceğiz. Bu potansiyelimizi çok daha iyi değerlendireceğiz. Ben, Çanakkale’ye Turist Gemilerinin gelmesi konusunda büyük emeği olan bir turizmciyim. Şimdi de vereceğiniz yetki ve desteklerle, yeniden turist gemilerinin gelmesi için çalışmalar başlatacağız. Çanakkalemizde bir türlü açılamayan, bir an önce turizme kazandırılması gereken Barbaros Mahallesindeki Hamidiye Tabyaları Parkı, Piri Reis Müzesi ve Truva Müzesini açacağız. 2019 yılında, her ilçemizde Uluslararası Festivaller düzenleyeceğiz. İlçelerimizin yüzyıllardır geleneksel olarak ürettikleri yerli ürünlerin, markalaşıp teşvik edilmesinin ve geliştirilmesini tam anlamıyla sağlayıp bu yörelerde hem istihdamı özendireceğiz. Ve marka değerlerimizi turizme kazandıracağız. Kadın ve genç girişimcilerimizi destekleyerek, başarılı olmaları için tüm imkanları sağlayacağız. Üniversitemizin daha nitelikli olması için yoğun çalışma yapacağız. Kentimizin karakteri ile uyuşmayan, güzide üniversitemizin de adını kirleten sözde İlahiyatçı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın gibi akademisyenleri, orta ve yüksek öğrenimden uzaklaştırarak, gençlerimizi gelecek yüzyıla hazırlayacak eğitmenlerin kurumlarımızda görev yapmalarını sağlayacağız. Nasıl ülkemizin temelleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Çanakkale'de atıldıysa,  İYİ Parti iktidarı ile çağdaş Türkiye de dalga dalga yine Çanakkale'den yayılarak örnek teşkil edecektir.

Toplumda Birlik, Ekonomide Güven, Yönetimde Liyakat için Çanakkale’den başlamalıyız. Çanakkale’de baskıcı AK Parti politikalarına ve Bülent Turan’a hep birlikte dur diyelim. Tüm Çanakkaleli hemşerilerimden bu anlamda Millet İttifakına İYİ Parti’ye yoğun destek bekliyorum” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
933 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın