• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Çağdaş olduklarını iddia eden, kadına büyük önem verdiklerini söyleyen partilerin bugüne kadar Çanakkale’de seçilebilecek sıradan kadın vekil adayı göstermediklerini vurgulayan AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu;

 

Çağdaş olduklarını iddia eden, kadına büyük önem verdiklerini söyleyen partilerin bugüne kadar Çanakkale’de seçilebilecek sıradan kadın vekil adayı göstermediklerini vurgulayan AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu; ”Çanakkale’de sadece Demokrat Parti döneminde  bir kadın vekil meclise gidebilmiş. Lâpseki’ye gemileri getirmek ona nasip olmuştu. Çanakkale Köprüsü’nün kurdelesini   kesmek de inşallah bana nasip olacak’ ’dedi. 

İftar programının ardından programında olmamasına rağmen Lapseki ilçesine bağlı Çardak Beldesine geçen Jülide İskenderoğlu, Çardak seçim bürosunun açılışını yaptı. Çardak’ta program olduğunu duyar duymaz yola çıktığını ifade eden Milletvekili adayı İskenderoğlu; “Aslında benim programım Çanakkale merkezdeydi. Çardak’ta program var denilince bir Lâpseki gelini olarak işi gücü bırakıp buraya geldim. Lâpseki’de elime mikrofon alınca daha çok heyecanlanıyorum, kendimi dünürcüye çıkmış gibi hissediyorum. Lâpseki benim için özel bir yer, güzel bir yer. Gönlümde ayrı bir yeri var” dedi.

 

Cumhuriyet tarihinden itibaren ileri görüşlü ve çağdaş olduğunu iddia edenlerin, kadına büyük önem verdiklerini söyleyenlerin seçilebilecek sıradan kadın vekil adayı göstermediklerini belirten, İskenderoğlu; “Sadece Adalet Partisi döneminde Lapsekili Zekiye Gülsen bu görevi yaptı. Çanakkale’nin ilk ve tek kadın vekili kendisini rahmetle anıyorum. Çanakkale’nin 50 yıldır bir vekili yok. 16 yıllık siyaset yolculuğumda Allah nasip etti 2. sıradan milletvekili adayı oldum. Yıllar sonra bu dönem AK Parti’de seçilebilecek sıradan bir kadın aday var. Lapseki’ye gemileri getirmek Zekiye Teyze’ye nasip olmuştu. 1915 Çanakkale Köprüsünü açmak da bana nasip olacak inşallah” dedi. 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
274 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın