• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi üyeleri dün Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisi’nde kahvaltıda bir araya geldiler. Düzenlenen kahvaltıya CHP İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı

 

 Kahvaltıda “emeklilerin haklarını savunacağız, sıkıldık artık ‘Tamam'”vurgusu yapıldı. DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi üyeleri dün Belediye Çalışanları Sosyal Tesisi’nde kahvaltıda bir araya geldiler. Düzenlenen kahvaltıya CHP İl yönetimi üyeleri de destek verdiler. Sabah saat 10.00’da başlayan kahvaltı sonrasında DİSK Emekli Sen Çanakkale Şube Başkanı Hale Sarıcan basına açıklamalarda bulundu. Sarıcan emeklilerin yetersiz haklarını ve emekliler üzerinde uygulanan yanlış politikaları hatırlatarak haklarımızı savunacağız vurgusunda bulundu. Sarıcan yaklaşan seçimlerle ilgili DİSK Emekli Sen’in tavrını “Sıkıldık artık Tamam” diyerek açıkladı.

“ÜYELERİMİZLE BİR ARADA OLALIM İSTEDİK”

Hale Sarıcan’ın konuşması şu şekilde oldu; “Bildiğiniz gibi 8 Haziran 2017 tarihinde DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi olarak tekrar faaliyetlerimize başladık. Yaklaşık 11 ay süren bu faaliyetlerimizin içinde bugün yaptığımız kahvaltıda bir etkinlik olarak arkadaşlarımızla bir arada olalım istedik.


“TAMAM’ DİYORUZ”

Ülke gündemi çok ani değişiyor ve çok aktif. Biz sendikalarda ülke gündemi içerisinde kendi gündemlerimizi belirliyoruz. Bir erken seçim kararı alındı. Biz erken seçimde muhalif cephede yer alarak “Tamam” diyoruz. Sıkıldık artık! Burada yapılacak tüm çalışmalarda tüm üyelerimizle aktif bir şekilde yer alacağız.

 “80 SONRASI ÖRGÜTLÜ YAPILANMAYA DARBE İNDİ”

1980 Darbesi sonrası örgütlenme üzerinde büyük bir baskılar indi. Pek çok insan işkence gördü ve işlerinden atıldılar. Esas bu ülkenin sosyolojik yapısına darbe indirildi. O darbe örgütlü yapıya vuruldu. Örgüt üyesi yakalandı cümlelerini hep duyar olmuştuk. İnsanımız 20-30 yılda örgütlenmekten soğudu. İnanlarımız örgütlü yapılanmanın ve yaşamın ne demek olduğunu unuttular. Sendikalar Sivil Toplum Kuruluşları’ndan farklı olarak demokratik toplum örgütleridir. Biz DİSK Emekli Sen olarak emeklilerin çıkarlarını savunuyoruz.”

 Tunahan Ünsal

https://canakkalegundem.net/2018/05/14/sikildik-artik-tamam/Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
158 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın