• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 5°

Hindi ile iki senaryo üzerinde duruluyor; -Guli’yi, Çanakkale-İzmir karayolundan geçen bir hırsız kaptı. Gitti gider, artık dönmez..-Guliyi, kendini bilmez bir Ayvacıklı çaldı. Suyundan çorba ve pilav pişirdi,

 

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde evin bahçesinden çalınan Guli (hindi) ‘günün konusu’ oldu, ilçe gençlerinin çalınan guliyi (hindiyi) ve hırsız/hırsızları arama çabaları sonuç vermedi. İlk incelemeler sonrası, hindi hırsızının daha önce motosikletle gelip keşif yaptıklarını, sonrasında ise beyaz bir otomobille gelip hindiyi çaldıkları ve iki kişi oldukları belirlendi.

Hindi ile iki senaryo üzerinde duruluyor; -Guli’yi, Çanakkale-İzmir karayolundan geçen bir hırsız kaptı. Gitti gider, artık dönmez..

-Guliyi, kendini bilmez bir Ayvacıklı çaldı. Suyundan çorba ve pilav pişirdi,  etini doldurup fırın kapama yaptı. Eğer böyleyse, eli kulağında yakayı ele verir..

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İlçenin ileri gelenlerinden Selim Sevinç, 30-35 yıl önce ilçe yaşanan hindi hırsızlığında, hırsızın hindinin yolunmuş tüyleriyle süslendikten sonra boynuna çan takılarak gezdirildiğini anımsattı, “Guli önemli olmayabilir. Ama çalınmış olması önemli. Bu gün guliyi çalan, yarın daha büyük hırsızlık yapar. İlçede hırsızlığın önüne geçilemez Bu guli hırsızı mutlaka bulunmalı” dedi.

Hırsız ya da hırsızları arama çalışmasına katılan gençler hırsızın yakalanması halinde, geleneksel yöntemlerle cezalandırmak için hazırlık yaptıklarını belirtiyorlar.


NE OLMUŞTU?

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 3 gün önce Ergün Can'ya ait evin bahçesinden guliyi çaldı. Akşam saatlerinde gulişi çalındığını fark eden Ergün Can’ın arama çalışmaları sonuç vermedi, ilçe gençlerinden yardım istedi. Olay sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyadaki paylaşım,  www.canakkalememleket.com’da haber oldu.

MEMLEKET’in haberinden sonra, haber ajansları da olayı araştırmak için muhabir görevlenirdi. Gençlerin, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için, arama çalışmalarını sürdükleri belirtiliyor.

Haber: Ahmet ErtanPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1461 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın