• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in genel başkan Kılıçdaroğlu’nun A takımında yer alması ve genel başkan yardımcısı olarak görevlendirilmesinin ardından olumlu ve olumsuz yorumlar peşi sıra geldi.

 

CHP Çanakkale örgütünde  genel merkezde etkin isimler arasında Muharrem Erkek’in bulunmasının pozitif yönleri kamuoyuna tebrik mesajları ile birlikte aktarılırken AK Parti İl başkanı tarafından ‘eksen kayması’ sözü ortaya atıldı. Hem de eksen kaymasının son hız devam ettiği öne sürülürek.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, isim vermese de CHP’de Muharrem Erkek’in genel başkan yardımcılığı görevine getirilmesine sosyal medya hesabından “ Bugün, CHP’de çok da şaşırılmayacak bir atama gerçekleşti. Gezi parkı olaylarında devlete baş kaldıran bir il başkanından sonra genel başkan yardımcılığına da sınırımızda PYD olsun diyen bir milletvekili getiriliyor. Eksen kayması son hız devam ediyor” yorumunu yaptı.

 “Eksen kayması” siyasi litratüre kazandırılan ve halk dilinde de tutan bir söz…”Eksen kayması” tanımı  geçmişle bugün arasında söylenen sözleri kıstas alınıp kullanılacak ise çok tartışılacak da bir tanım…

Biz ‘yorumu’  bırakıp yine Muharrem Erkek’in CHP’de genel başkan yardımlığına getirilmesinin AK Parti içindeki yansımalarına dönelim.

AK Parti İl Başkanı Yeşil Karadağ’ın  “Eksen kayması son hız devam ediyor” yorumuna sosyal medyada takipçileri destek verip örnekleri çoğaltarak katılıyorlar ancak  Gökçeada’nın AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ayhan Kıraç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Çanakkale Milletvekili Sn. Muharrem Erkek CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Gn. Başkan Yardımcısı seçilmiştir . Kentimiz adına bu kazanımı tebrik ediyoruz” diyor

 AK Partili Ayhan Kıraç, CHP’de Çanakkale’nin öne  çıktığı gelişmeyi eleştirmeyip ‘kentimiz adına kazanım’ diyerek tebrik ediyor… ‘Eksen kayması’ demiyor, demiyor da takipçileri pek hoşnut olmamış ki yorumlarını dile getiriyorlar.

O yorumlardan birinde “Muharrem Erkek'in "Pyd'nin sınırlarımızda olmasında bir sakınca yok" sözünün elbette CHP de bir karşılığı olacaktı....Dinime, vatanıma ve bayrağımıza küfür eden kim varsa CHP de baştacı edilecektir!” denildiği görülüyor…

AK Partili Ayhan Kıraç görüşünde ısrarlı ki; “ Gerek Sn . Nefvel Şahin , gerek Sn Mustafa Cumhur Ersümer , gerekse , Grup Başkanvekilimiz Sn . Bülent Turan kentimiz adına Ankara’da bir mevkide olduklarında , bu benim adıma kazanım olmuştur . Aynı durum geçerlidir” diyerek kendi görüşünü paylaşmakta son noktayı koyuyor.

 

Çanakkale’de siyaset, ‘eksen kayması mı? Kentimiz için kazanım’ görüşünden yola çıkıp hareket etmek mi?

Takdir siyasetçileri takip edip yorum yapan halkın.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
279 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın