• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
 • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

CHP Merkez İlçe Başkanlığı, AKP Merkez İlçe Başkanlığı’nın basın açıklamasına anında cevap verdi. CHP basın açıklamasında, sorular da sorulup “ Okyanus ötesine selam yollanırken bu ülkeyi Cumhuriyet Halk Partisi mi yönetiyordu?” denildi.

 

CHP MERKEZ İLÇE BASIN AÇIKLAMASI

AKP Çanakkale Merkez İçe Başkanı Sayın Gültekin Yıldız’ın 9 Şubat tarihli basın açıklamasında belirttiği bazı konular hakkında Başkanlığımıza cevap hakkı doğmuştur. Şöyle ki,

‘’ İMAR KONUSU ZATEN ÇANAKKALE BELEDİYE MECLİSİNİN HİÇBİR ZAMAN ANA GÜNDEMİ OLMAMIŞTIR. ’’

 

Sayın Yıldız’ın belirttiğinin aksine imar konusu Çanakkale Belediye Meclisinin hiçbir zaman ana gündemi olmamıştır. Çanakkale Belediye Meclisi, Çanakkale halkının yereldeki tüm hizmetlerinden sorumludur. Kaldı ki bu hizmetleri yerine getirirken de Çanakkale halkının tüm hassasiyetlerini gözetmekte, insan odaklı bir anlayışla hareket etmektedir. İmar konusu da bu hizmetlerden sadece biridir.İmar Komisyonu toplantısında söz konusu düzenleme AKP’li meclis üyesinin de katılımıyla oy birliğiyle kabul edilmiş ve meclise sunulmuştur. Meclisteki oylama da ise AKP’li üye komisyonda kabul verdiği düzenlemeye mecliste çekimser kalmıştır. Düzenleme oy çokluğuyla meclisten geçmiştir. Grup Başkanvekilimiz Sn. Adnan GÜLER’inve İl Başkanımız Sn. İsmet GÜNEŞHAN’ın bu düzenleme ile ilgili açıklama yapmasına ve kamuoyunu aydınlatmasına rağmen AKP’li yöneticilerin her seferinde bunu gündeme taşıması, gelecek adına SİYASİ RANTsağlama çabasından öte bir şey ifade etmemektedir.Bu bile AKP’li yöneticilerin Çanakkale’de siyaset üretme konusunda ne kadar yetersiz kaldıklarının göstergesidir. Çanakkale Belediyesi Çanakkale’yi hiçbir zaman hiçbir gruba ‘’parsel parsel ‘’ satmamış; Çanakkale’nin siluetini gökdelenlere boğmamış;Çanakkale ‘ye hiçbir zaman ‘’ihanet ‘’ etmemiş; kandırılmamış, aldatılmamış ve af dileyecek bir duruma düşmemiştir.

‘’RANT DEYİNCE, ÇANAKKALE’DEKİ KANYAK FABRİKASINI HATIRLAYALIM.’’

 

                                AKP iktidarı TEKEL’e ait Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi 2003 yılında 292 milyon dolara Nurol- Limak- Özaltın - Tütsab ortak girişim grubuna satmıştır. Bu satışla TEKEL’in 18 il ve ilçedeki fabrikaları ( ÇANAKKALE’DEKİ KANYAK FABRİKASININ DA İÇİNDE OLDUĞU ),  depo ve arsaları, kasasındaki-  dönemin -384.4 Trilyon TL parası ve 70 Milyar TL değerindeki içkisi ile birlikte devredildi.Satın alan grup, Mey’i 3 yıl sonra şirketin yüzde 92 ‘sini 810 milyon dolara Amerikan Texas Pacific Group ‘a sattı. Bu ABD’li firma da MEY’i 2.1 Milyar Dolara Jhonny Walker viski ve Guiness biranın sahibi İngiliz Diago’ya sattı. Çanakkale’deki kanyak fabrikasının kapatılmasıyla geçimini bu fabrikaya üzüm satarak sağlayan binlerce üzüm üreticisi çiftçi bağlarını sökmüş, bir üretim ve istihdam merkezi daha AKP eliyle yok edilmiştir.

 Görüldüğü üzere bugün Türk Telekom ‘un satışında hükümetlerinin hata yaptığını itiraf edenler aynı hatayı maalesef TEKEL’de, PETKİM’de, SÜMERBANK’ta ve daha nicelerinde de yapmıştır.Bu sahil düzenlemesi, AKP iktidarı sırasında rant için kapatılan, satılan ve yok edilen fabrikaların enkazları üzerinde yükselecek, Çanakkale halkının hizmetine sunulacaktır. Bu düzenleme, hiçbir kişi ya da kuruma rant sağlama amacı gütmemekte, aksine virane halde bulunan alanları Çanakkale halkının hizmetine sunmaktadır.

 

‘’CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN TEMELİ KUVAY-I MİLLİYEDİR; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR’’

Cumhuriyet Halk Partisi, yıllarca süren savaşlardan dolayıyorgun ve çaresiz düşmüş topraklardan, sizin reklam arası diye tabir ettiğiniz,  kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet filizini yeşerten bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Kuvayı Milliye’deki efelerin, boynundaki idam fermanıyla ulusal kurtuluş mücadelesini yürütenlerin,  Sevr’i yırtıp atanların, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmeyi hedefleyenlerin, ezilenlerin, yoksulların, emekçilerin ve vatanına milletine bağlı, geleceğe umutla bakmak isteyen tüm yurttaşların sesi ve en büyükgüvencesidir.KİMSECUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ TERÖRE DESTEK VERNMEKLE İTHAM EDEMEZ.KİMSE CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NE MENSUP BİR BELEDİYE BAŞKANINI VE MİLLETVEKİLİNİ TERÖRLE İLİŞKİLENDİREN AÇIKLAMALARDA BULUNAMAZ.Zeytin Dalı Harekâtıyla ilgili Genel Başkanımızın, Milletvekillerimizin ve Partimizin duruşu çok açık olup; her daim Mehmetçiğimizin yanında, emperyalist güçlerin karşısında olduğumuz gün gibi ortadadır. Aksi yöndeki açıklamalar, hiçbir zaman Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına almamış partimizi yıpratmaya yönelik algı operasyonundan başka bir şey değildir.

 

 • Terör Örgütüyle yapılan Oslo görüşmeleri sırasında,

 

 • Habur çadır mahkemeleri kurulduğunda,

 

 • Diyarbakır Meydanında terörist başının mektubu okunduğunda,

 

 • Kandil-İmralı görüşmelerinde,

 

 • Dolmabahçe mutabakatında,

 

 • Şehirlere hendekler kazılıp, silah deposu haline getirildiğinde,

 

 • Salih Müslim Ankara’da ağırlandığında,

 

 • Kol kola megri megri türküsü okunduğunda,

 

 • Süleyman Şah Türbesini kaçırarak, bölgedeki tek Türk toprağı terkedildiğinde, bölgedeki Türkmen köyleri teröristlerin insafına bırakıldığında,

 

 • Sınırlarımız peşmergelere açıldığında,

 

 • Adalarımız Yunanistan tarafından işgal edildiğinde,

 

 • Savcısı olarak takip ettiğiniz, vatansever Türk Ordusu’na karşı yürütülen KUMPAS davaları sırasında,

 

 • Önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal’a sizin de şuan ağzınızdan düşürmediğiniz kaset komplosu kurulduğunda,

 

 • Okyanus ötesine selam yollanırken, 

BU ÜLKEYİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ Mİ YÖNETİYORDU?Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
279 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın