• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 16° 11°

Kepez Belediyesi'nin aylık olağan basın toplantısı dün yapıldı. Toplantıda ana gündem maddesi Büyük Şehir olma yolunda ilerleyen Çanakkale'de Kepez'in İlçe olma talebi oldu. Mutan sözler verildi, şimdi tutulma zamanı dedi.

 

Kepez Belediye'sinin aylık olağan basın toplantısı dün gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ana gündem maddesinin İlçe olma konusu olduğunu söyledi. Mutan gerekli girişimleri başlattık bir söz verildi şimdi sözün tutulma vakti dedi.
Mutan, bütün dinamiklerle gerekli hazırlıkların yapıldığını ve Kepez'in Büyük Şehir olma yolunda mahalle olmak istemediğinin altını çizdi.

“Kepez İlçe Olmayı Hak Ediyor”

Mutan Kepez'in İlçe olmak istemesi ile ilgili, “Ana gündem maddemiz İlçe olmak. Biliyorsunuz yaklaşık olarak bundan 2-2.5 ay önce sayın AKP Çanakkale vekilimiz Bülent Turan, Kepez Gençlik kolları kurultayında Kepez ile ilgili bir söz verdi. Kepez İlçe olmayı hak ediyor mevcut dinamikleri ile artık İlçe olmalı dedi. Bu konu ile ilgili gelişen süreçte laf bir tarafa döndü geldi, Kepez'in dinamikleride istiyorsa olsun dendi. Bizde neden olmasın dedik. Önce meclis üyelerimiz ile bir araya geldik ve ortak bir deklarasyon açıkladık. Ardından imza kampanyası ve pankartlar manzumesi ortaya çıktı. 30'a yakın pankartla bir hareketlilik yarattık.

“İnatla İlçe Olmak İstiyoruz”İnatla biz ilçe olmayı istiyoruz. İlçe olmaktaki temel parametremiz Bütünşehire doğru evrilceksek, ki öyle görülüyor. Bütün şehir olurken yasa gereği beldeler kapanıyor ve mahalle haline dönüyor. Bizim burada itiraz ettiğimiz temel nokta Bütün şehire gidiyorsak bir ilçe olalım ve Belediye olarak kalalım. Yani şu anki mevcut idari yapılanmayı sürdürelim. Kendi bütçemizle ve kendi mali disiplinlerimizle. Bunun altında Kepez'in yaklaşık 25 yıl, çeyrek asırlık bir belediyecilik geleneği var. 92'de kurulan bir belediye burası, her şeye sıfırdan başlandı. Biz bunun devamını istiyoruz.

Hala 15-16 noktada imza kampanyamız devam ediyor. Hala pankartlarımız asılı. Özellikle AKP bölge başkanı sevgili Alper hemen hemen her gün ilçe olmak ile ilgili demeçler verirdi. Son 15 gündür bu hareketlilik sona erdi. İnşallah bundan sonraki süreçle o heyecanı taşımaya devam eder.

“Kepez Mahalle Olmak İstemiyor, Verilen Sözler Tutulmalı”

Sondan bir önceki Ankara ziyaretimde ben bütün vekilleri gezdi. Hem AKP hem CHP'li vekillere uğradım. Muharrem Erkek'e de uğradım. Bir basın toplantısında Kepez'in mahalle olması gerektiğini söylemişti. Ben Ankara'da bizim Belediye olmamızı istemiyormusunuz diye sordum. Olur mu öyle şey ben yanlış anlaşıldım dedi. Muharrem Erkek güç onlarda karar merci onlar istiyorlarsa yapsınlar dedi. Bende inatla diyorum ki kararı hayata geçirme konusunda güç sizde, Kepez İlçe olmak istiyor, Kepez Mahalle olmak istemiyor. Söz verdiniz sözünüzü tutun” sözlerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

https://canakkalegundem.net/2017/12/06/inatla-ilce-olmak-istiyoruz/Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
300 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın