• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 20° 8°
AYVACIK'TA 3 KÖYDE DAHA EĞİTİME BAŞLANDI

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'nde 6 Şubat'ta meydana gelen deprem nedeniyle eğitime ara verilen bazı köylerdeki okullarda bugün ders zili çaldı. Eğitim yapılamayan sadece 1 köy kaldı.

Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Babakale ve Paşaköy ilkokullarında 9 gün sonra tekrar dün eğitime başlanmıştı. Bugün ise Kösedere, Korubaşı ve Gülpınar köylerindeki ilk ve ortaokullarda, Tuzla'da ise ilkokulda eğitime başlandı. Konteyner kurma çalışmalarının devam ettiği Yukarıköy Köy ilkokulunda ise okullar bugün de tatil. Bu köyde yarın eğitim başlayacak. Öte yandan Türk Kızılay'ı, bölgede ortaya çıkan ihtiyaçları gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Konteyner evlerde kalan köylüler çamaşırlarını doğal ortamda kuyudan çektikleri sular, yaktıkları ateşlerde kaynattıkları sular ile leğenlerde yıkayıp, tel örgülere ve ağaç dallarına asarak kurutuyor. Kızılay, bu ihtiyacı gidermek için de Gülpınar, Tuzla ve Yukarıköy'e 3 konteyner çamaşırhane kurmak için çalışma başlattı.

İstanbul'dan bölgeye 14 çamaşır makinesi ile 3 kurutma makinesi gönderildi. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra gelecek haftadan itibaren konteyner çamaşırhaneler de hizmete girecek.

DHA

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      156 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam2297
Toplam Ziyaret2551651